fbpx

Microsoft może pracować nad oficjalnym wsparciem emulatorów Xboxa

7 kwietnia 2023,
15:45
Arek Grabowski
Pad od Xbox 360 na żółtym tle

Programista Microsoft Azure otrzymał e-mail od Xbox QA, który może wskazywać na to, że firma pracuje nad oficjalnym wsparciem dla emulatorów Xboxa. Udostępniła ją Alyanna McKenna za pośrednictwem swojego Twittera.

https://twitter.com/AlyannaMcKenna/status/1644033000219332613

W e-mailu Microsoft tłumaczy, dlaczego tworzenie emulatorów Xboxa zostało zakazane. Firma nie chce, by źródłowe pliki systemu wyciekły, ponieważ nieautoryzowane osoby mogłyby zyskać dostęp do produktów, które powinny być niedostępne dla danej platformy. Taka emulacja według Microsoftu jest nielegalna oraz niebezpieczna.

Czy Microsoft pracuje nad legalną emulacją Xboxa?

E-mail wskazuje na to, że Microsoft podejmuje pewne kroki, by emulacja Xboxa była legalna i bezpieczna. W tym celu firma między innymi skontaktowała się z twórcami takiego oprogramowania.

Rozumiemy jednak, że wielu użytkowników ma włączony tryb dev, aby uruchomić legalną emulację. Nie chcemy usuwać tej możliwości, ponieważ nie daje ona dostępu do wrażliwych składników systemu i jest uważana za bezpieczną. W przeciwieństwie do emulatorów, tryb dev jest ograniczony do pewnych funkcji, nie posiada opcji odczytu/zapisu systemu.

Zespół Xbox QA

Microsoft na samym końcu podkreśla, ze ich celem jest „zapewnienie bezpiecznej i przyjemnej rozrywki dla każdego”. Takie informacje mogą rzeczywiście przynieść w najbliższych miesiącach lub latach oficjalny emulator konsol Xbox.