Moon Knight – nowe zwiastuny serialu Marvela. Premiera już wkrótce na Disney+

27 marca 2022,
22:05
Kaja Piaścik

Od momentu pojawienia się pierwszego teasera Moon Knighta minęło ponad pięć miesięcy. Do właściwej premiery pozostało już jednak niewiele czasu, a na kanale Marvel Entertainment na YouTube codziennie pojawiają się kolejne materiały promocyjne.

Oscar Isaac w roli Moon Knighta z pałką w ręce
Na skróty
  • Trwa odliczanie do premiery nowego serialu należącego do Marvel Cinematic Universe.
  • W produkcji występują Oscar Isaac, Ethan Hawke, May Calamawy i Gaspard Ulliel.
  • Moon Knight trafi 30 marca na platformę Disney+.

Najnowsza produkcja Marvel Studios opowiada historię Stevena Granta / Marca Spectora, który zmaga się z dysocjacyjnymi zaburzeniami osobowości. Debiutujący w czwartej fazie Marvel Cinematic Universe bohater nosi pseudonim Moon Knight i jest mścicielem obdarzonym mocą egipskiego boga księżyca. W roli tytułowej wystąpi Oscar Isaac znany publiczności ze swoich wystąpień w Gwiezdnych wojnach i Diunie, a na ekranie towarzyszyć mu będą Gaspard Ulliel jako Anton Mogart / Midnight Man, May Calamawy jako Layla El-Faouly oraz Ethan Hawke jako Arthur Harrow.

Akcja promocyjna serialu weszła niedawno w fazę kulminacyjną. W oczekiwaniu na nadciągającą premierę Marvel dzień po dniu prezentuje fanom nowe materiały, w tym serię krótkich trailerów, które rzucają nieco więcej światła na umiejętności głównego bohatera. Zapowiedzi skupiają się też na problemach Stevena w odróżnianiu rzeczywistości od wizji oraz na odkrywaniu przez niego sekretów swojej mnogiej osobowości. Klipy nie ujawniają przy tym zbyt wiele z fabuły serialu.

Wiemy jednak, jak poważnie Marvel podchodzi do kwestii potencjalnych spoilerów, a nadchodzącą wielkimi krokami premierę poprzedziło też wideo pod tytułem Marvel Studios Waiting Room. W jednominutowym klipie zamknięci w poczekalni Oscar Isaac, Ethan Hawke i May Calamawy udowadniają, że nie wolno im zdradzać żadnych szczegółów dotyczących tytułu, w którym występują.

Moon Knight – dokładna data premiery

Na szczęście na debiut nowej postaci w MCU nie trzeba będzie długo czekać, gdyż kolejna produkcja ze stajni Marvela zostanie udostępniona użytkownikom Disney+ zaledwie za kilka dni. Składający się z sześciu odcinków Moon Knight pojawi się na platformie już w środę 30 marca.