Nowy sieciowy shooter od studia Bungie. Czego możemy spodziewać się po grze Marathon?

26 maja 2023,
10:38
Karla Kuźnicka
Projekt zielonej postaci ze zwiastuna Marathonu.

Przejęte przez Sony studio Bungie, twórca gry Halo oraz Destiny, poszerza swoją ofertę o kolejną produkcję. Na tegorocznym PlayStation Showcase pokazano zwiastun nowego shootera sieciowego – pierwszego od ponad 10 lat.

Jeszcze nie podano dokładnej daty premiery Marathonu, ale wiadomo, że gra trafi na PS5, Xboxa Series X i Xboxa Series S, a także na PC.

PvP w Marathonie od studia Bungie

Najnowszy projekt jest kontynuacją serii pierwszoosobowych strzelanek z lat 90. o tej samej nazwie. W tej odsłonie Bungie stawia na pojedynki Player vs Player i rozgrywkę typu extraction, w której gracze wcielą się w postaci zwane „biegaczami” i będą eksplorować świat Tau Ceti IV, by zdobyć sławę i wielorakie nagrody, w tym broń oraz sprzęt do swojej kolekcji.

Podstawą rozgrywki będą pojedynki między graczami w zmieniającym i dostosowującym się na bieżąco świecie. Interakcja z przedmiotami bądź lokacjami będzie otwierała nowe ścieżki, dostępne dla wszystkich biorących udział w grze.

Na oficjalnym blogu PlayStation dyrektor naczelny, Scott Taylor, oraz reżyser gry, Christopher Barrett, rozmawiali o multiplatformowości gry oraz gatunkowości, która „bardzo odzwierciedla gry studia Bungie”.

W Marathonie uwaga skierowana będzie na opowieść bazującą na postępach graczy. Oryginalne, poprzednie gry z serii odkrywały fabułę w międzyczasie, poprzez tekstowe powiadomienia. Teraz jednak mamy tak wiele możliwości, by wprowadzić graczy w immersyjny świat, że będziemy trzymać się tych nowszych rozwiązań.

Chistopher Barrett

Poniżej znajduje się pełna rozmowa o najnowszej produkcji studia.