Dead Space pobierzemy zupełnie za darmo

14 lutego 2018,
00:23
Franciszek Ciechowski

Lubicie specjalne prezenty udostępniane poprzez platformę Origin? Jeśli tak, możecie skorzystać z kolejnej interesującej propozycji – tym razem za darmo pobierzemy Dead Space, czyli kosmiczny survival horror stworzony przez ekipę z Electronic Arts.

Dead Space - walka bohaterów gry

W 2008 roku na rynku pojawił się tytuł, na wspomnienie którego niejeden gracz czuje przebiegające po plecach dreszcze. Mowa oczywiście o Dead Space, czyli grze, która przedstawia nam niezbyt pociągającą wizję przyszłości – obecny w niej futuryzm nie jest bowiem związany z harmonijnym rozwojem ludzkości i technologii oraz eksploracją pięknego wszechświata, lecz z bardzo brutalnym i przerażającym obliczem kosmicznej rzeczywistości. Wspomniany tytuł pozwala nam wcielić się w postać Isaaca Clarke’a, który – będąc jedynie inżynierem, nie żołnierzem – przetrwać musi na statku kosmicznym opanowanym przez zmutowane, potężne potwory – nekromorfy.

Dead Space za darmo w Origin

Biorąc pod uwagę lata, które minęły od premiery Dead Space, warto porównać ten tytuł z innymi produkcjami powstającymi niemal równolegle – gra buduje bowiem klimat podobnie ciężki i wpływający na psychikę podczas rozgrywki, co tytuły takie jak Silent Hill, Resident Evil czy Alien.

Aby pobrać Dead Space, wystarczy udać się pod ten adres i dodać tytuł do swojej biblioteki gier. Tytuł został udostępniony jako jeden ze specjalnych prezentów, cyklicznie udostępnianych poprzez platformę Origin.