Dead Space pobierzemy zupełnie za darmo

Lubicie specjalne prezenty udostępniane poprzez platformę Origin? Jeśli tak, możecie skorzystać z kolejnej interesującej propozycji – tym razem za darmo pobierzemy Dead Space, czyli kosmiczny survival horror stworzony przez ekipę z Electronic Arts.

14 lutego 2018

W 2008 roku na rynku pojawił się tytuł, na wspomnienie którego niejeden gracz czuje przebiegające po plecach dreszcze. Mowa oczywiście o Dead Space, czyli grze, która przedstawia nam niezbyt pociągającą wizję przyszłości – obecny w niej futuryzm nie jest bowiem związany z harmonijnym rozwojem ludzkości i technologii oraz eksploracją pięknego wszechświata, lecz z bardzo brutalnym i przerażającym obliczem kosmicznej rzeczywistości. Wspomniany tytuł pozwala nam wcielić się w postać Isaaca Clarke’a, który – będąc jedynie inżynierem, nie żołnierzem – przetrwać musi na statku kosmicznym opanowanym przez zmutowane, potężne potwory – nekromorfy.

Dead Space za darmo w Origin

Biorąc pod uwagę lata, które minęły od premiery Dead Space, warto porównać ten tytuł z innymi produkcjami powstającymi niemal równolegle – gra buduje bowiem klimat podobnie ciężki i wpływający na psychikę podczas rozgrywki, co tytuły takie jak Silent Hill, Resident Evil czy Alien.

Aby pobrać Dead Space, wystarczy udać się pod ten adres i dodać tytuł do swojej biblioteki gier. Tytuł został udostępniony jako jeden ze specjalnych prezentów, cyklicznie udostępnianych poprzez platformę Origin.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!