fbpx

Microsoft Flight Simulator ma kilkanaście milionów pilotów! Rewelacyjny wynik przed premierą następnej części

24 czerwca 2024,
16:32
Jacek Kowal

Microsoft Flight Simulator może poszczycić się milionami pilotów. Ilu graczy spróbowało swoich sił za sterami podniebnych maszyn?

Samolot lecący o zachodzie słońca.

Wydany w 2020 roku Microsoft Flight Simulator okazał się olbrzymim hitem. Docenili go nie tylko gracze, ale także recenzenci, przyznając mu ocenę 91 punktów w serwisie Metacritic. Początkowo symulator dostępny był jedynie na komputery, ale po zaledwie roku trafił również na konsole Xbox. Teraz Microsoft chwali się ilością graczy, która – nie można tego ująć inaczej – poszybowała bardzo wysoko.

Microsoft Flight Simulator

Nie da się ukryć, że symulatory lotu od Microsoftu zawsze były rewelacyjne. Teraz jednak firma chwali się, że w ich ostatnią produkcję, czyli Microsoft Flight Simulator zagrało łącznie ponad 15 milionów graczy. Może i ten wyniki nie dorównuje produkcjom pokroju Call of Duty, ale jak na symulator, to wynik robi wrażenie. Tym podniebnym rekordem twórcy pochwalili się na X (Twitterze).

Ten kamień milowy został osiągnięty w idealnym momencie, ponieważ już niedługo, a dokładnie 19 listopada ma się ukazać kolejna odsłona serii, a mianowicie Microsoft Flight Simulator 2024 (wiem, zaskakujący tytuł). Ta ma się skupić na lotnictwie profesjonalnym, więc na pewno czeka nas wiele atrakcji ze podniebnego świata.