MasterBox NR200P – nowa mała obudowa Cooler Mastera już w sprzedaży

MasterBox NR200P to konstrukcja firmy Cooler Master adresowana do osób, które oczekują dużych możliwości w kompaktowej formie. Mimo formatu mini-ATX w środku jest dość miejsca na topowe podzespoły, a dostęp do nich ma być prostszy niż kiedykolwiek.

27 lutego 2021
Na skróty
 • Nowa mała obudowa Cooler Mastera, pomimo kompaktowych rozmiarów, umożliwia montaż kart graficznych o maksymalnej długości nawet 330 mm.
 • Producent daje nam wybór rodzaju panelu bocznego, który może być zarówno oknem ze szkła hartowanego, jak i wentylowaną stalową ścianą.
 • Obudowa MasterBox NR200P została wyceniona na ok. 450 zł.

Cooler Master MasterBox NR200P to obudowa mini-ITX, która ma zachwycić entuzjastów mocnych PC jakością wykonania, ergonomią i możliwościami. Konstrukcja wykonana z malowanej proszkowo stali waży ponad pięć kilogramów i ma 18 litrów pojemności. Wewnątrz mają się zmieścić karty graficzne o wysokości trzech slotów i długości do 330 milimetrów. W zestawie znajduje się raiser PCI-Express, który pozwala na pionowy montaż GPU.

Górna pokrywa i front panel obudowy
Źródło zdjęcia: Cooler Master

Wewnątrz MasterBox NR200P jest także przestrzeń na chłodzenia AiO. Producent przewidział trzy miejsca na chłodnice, z których największa może mieć do 280 milimetrów długości. Tradycjonaliści mogą z kolei zainstalować do siedmiu wentylatorów (dwa są w komplecie) i aktywny cooler procesora, którego wysokość może wynieść 153 milimetry w wersji ze szklanym oknem) lub 155 milimetrów w wariancie z perforowaną ścianką boczną.

Wnętrze obudowy Cooler Master MasterBox NR200P
Źródło zdjęcia: Cooler Master

Cooler Master zadbał o funkcjonalność swojej nowej kompaktowej obudowy

Utrzymanie czystości wewnątrz obudowy mają ułatwić cztery filtry przeciwkurzowe. Z kolei nieskrępowany dostęp do komponentów zapewnić ma konstrukcja, która pozwala na demontaż każdego panelu i ramki bez konieczności korzystania z narzędzi. Równie łatwo można zdemontować górne wentylatory. Funkcjonalności dopełnia panel I/O zawierający dwa porty USB 3.2 Gen 1 i złącze audio typu combo.

Okno ze szkła hartowanego
Źródło zdjęcia: Cooler Master

Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P jest już dostępna w polskich sklepach. Sprzedawcy życzą sobie za nią około 450 złotych. Producent do swojej oferty wprowadził również czarny wariant kolorystyczny.

Źródło: informacja prasowa

Model: MasterBox NR200P

Wymiary: 376 × 185 × 292 mm

Waga: 5,1 kg

Materiały: malowana proszkowo stal SGCC, szkło hartowane

Obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX, m-DTX

Maks. wysokość chłodzenia CPU:

  • 155 mm w wersji z perforowanym panelem bocznym
  • 153 mm w wersji z panelem bocznym z hartowanego szkła
  • 76 mm przy montażu GPU w pozycji pionowej

Maks. długość karty graficznej: 330 mm

Maks. długość zasilacza: 130 mm

Liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3

Zatoki na dyski 2,5”: 2

Zatoki na dyski 3,5”: 1

Miejsca na dodatkowe wentylatory: 7

  • 2 x 120 mm na górze (fabrycznie zainstalowane: 2 x 120 mm Sickle Flow)
  • 2 x 120 mm na dole
  • 2 x 120/140 mm na bocznej ściance
  • 1 x 92 mm z tyłu

Możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak

  • do 280 mm długości przy montażu bocznym
  • do 240 mm na dole
  • 92 mm z tyłu

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!