Marvel’s Midnight Sun zalicza opóźnienie

Czy na tym etapie przesuwanie premier gier jeszcze kogokolwiek dziwi? Pewnie nie, ale, mimo wszystko, lepiej jest, kiedy twórcy otwarcie przyznają, że potrzebują więcej czasu, żeby dopracować swoje  projekty. Do grona tych, których dosięgła klątwa opóźnień, dołączyło właśnie studio Firaxis Games przygotowujące Marvel’s Midnight Suns.

4 listopada 2021
Na skróty
  • Premiera Marvel’s Midnight Suns opóźniła się.
  • W grę zagramy dopiero w drugiej połowie 2022 roku, a nie w marcu, jak początkowo planowano.
  • Twórcy z Firaxis Games tłumaczą swoją decyzję potrzebą dodatkowego czasu na dopracowanie produkcji.

Podczas tegorocznego Gamescomu Marvel’s Midnight Suns doczekało się pierwszego zwiastuna, do którego po krótkiej chwili dołączył też oficjalny fragment gameplayu. Premierę zaplanowano na marzec 2022, podano również, gdzie gra będzie dostępna – PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S, Nintendo Switch – jednak, jak to się często zdarza, rzeczywistość zweryfikowała plany Firaxis Games. Studio poinformowało na oficjalnym Twitterze tytułu, że niestety potrzebuje nieco więcej czasu, aby dopracować grę, dokładniej kilku miesięcy. Marvel’s Midnight Suns ujrzy więc światło dzienne dopiero w drugiej połowie 2022 roku.

Jak tłumaczą Jake Solomon i Garth DeAngelis, czyli dyrektor kreatywny i starszy producent franczyzy, miesiące te zostaną przeznaczone na przygotowanie dodatkowej zawartości, która trafi do gry, związanej z historią i cinematicami oraz na ogólne poprawki całości. Panowie jednocześnie dziękują czekającym na tytuł za entuzjastyczną reakcję na materiały promocyjne i zapewniają, że projekt jest dla nich czymś wyjątkowym, dlatego chcą przygotować go jak najlepiej.

Czym dokładnie jest produkcja Firaxis Games w świecie Marvela?

Marvel’s Midnight Sun będzie taktycznym RPG-iem, w którym wcielamy się w zupełnie nową postać o imieniu Hunter. Razem z innymi superbohaterami z uniwersum Marvela ma ona zapobiec zagładzie świata. W czteroosobowej drużynie stoczymy turowe walki, na które wpłyną umiejętności naszego bohatera. Pomiędzy potyczkami zyskamy też możliwość wejścia w interakcję ze słynnymi herosami, takimi jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Wolverine. Marvel’s Midnight Sun oferuje przy tym wyłącznie tryb dla jednego gracza.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!