Gamescom 2021 – podsumowanie otwarcia imprezy i nowe zapowiedzi

26 sierpnia 2021,
22:29
Dorota Żak

Tegoroczny Gamescom trwa w najlepsze, a na kolejnych prezentacjach zapowiadane są najróżniejsze gry. Dowiedzieliśmy się już, co ma w planach Xbox, poznaliśmy też nominacje do Gamescom Awards, pora więc zobaczyć, co przyniosło nam oficjalne otwarcie imprezy.

Lokacja z gry JETT: The Far Shore

Gamescom 2021: Opening Night Live odbyło się wczoraj wieczorem, a liczba zaprezentowanych na nim gier robi wrażenie. W tym tekście zebraliśmy dla was najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące zapowiedzianych projektów, a także ich zwiastuny.

Saints Row – wznowienie serii

Kolejna część Saints Row przeniesie nas do Santo Ileso, według zapowiedzi największego świata, z jakim będziemy mieć do czynienia w tym uniwersum. Tam wspólnie ze swoją ekipą stworzymy własne imperium na przestępczych podstawach. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S 25 lutego 2022 roku.

Marvel’s Midnight Suns – walcz u boku Wolverine’a

Jeśli marzyliście kiedyś o dołączeniu do swoich ulubionych bohaterów z uniwersum Marvela, będziecie mogli to zrobić w taktycznym RPG Marvel’s Midnight Suns studia Firaxis Games. Data premiery (PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S, Nintendo Switch) została zaplanowana na marzec przyszłego roku, a według informacji podanych na oficjalnej stronie gry już za kilka dni twórcy zaprezentują fragmenty gameplayu.

Gameplay z Call of Duty: Vanguard

Następna odsłona popularnego shootera ma ukazać się 5 listopada tego roku. Twórcy zaprezentowali więc materiał pokazujący misję w Stalingradzie, która pojawi się w kampanii Call of Duty: Vanguard.

Halo Infinite – wstęp do multiplayera

Pierwszy sezon trybu wieloosobowego Halo Infinite doczekał się filmowego intro. Premiera gry już 8 grudnia na PC, Xbox One i Series X/S. Tego samego dnia tytuł trafi także do usługi Game Pass.

Cult of the Lamb – owca zakłada sektę

Produkcja studia Massive Monster pokazuje, że jakoś da się połączyć urocze zwierzątka i okultystyczne klimaty. Jako owieczka ocalona od śmierci przez tajemnicze siły musimy stworzyć własną sektę, odprawiać mroczne rytuały i walczyć z niewiernymi. To wszystko zrobimy w 2022 roku, bo wtedy Cult of the Lamb będzie miało swoją premierę.

Midnight Fight Express – nocna bijatyka w mieście

Środek nocy, walka z użyciem różnych rodzajów broni i zmieniające się dzielnice miasta – to właśnie Midnight Fight Express, w którym przedzieramy się brutalnie przez kolejne poziomy. Co ciekawe, jest to gra tworzona przez jedną osobę, polskiego developera Jacoba Dzwinela. Planowana data premiery to lato 2022 roku.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge – powrót najsłynniejszych żółwi świata

Nostalgiczne beat ’em up z wojowniczymi żółwiami i reporterką w żółtym kostiumie przeniesie nas w klimat lat 80. i właśnie doczekało się kolejnego zwiastuna.

Riders Republic, czyli sporty ekstremalne

Gra znajduje się aktualnie w fazie bety otwartej dla wszystkich do 28 sierpnia. Do sprzedaży trafi natomiast 28 października (PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S).

Hello there, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Zabawnych gier LEGO było już wiele, a najnowsza przypomni nam losy słynnej rodziny Skywalkerów. Premiera na wiosnę 2022 roku na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

https://www.youtube.com/watch?v=2oJCI_Xikag

Nowy zwiastun SYNCED: Off Planet

Akcja strzelanki od NEXT Studios rozgrywać będzie się w techno-apokaliptycznej przyszłości. Tytuł trafi do sprzedaży w 2022 roku.

Nowa zapowiedź The Outlast Trials

Przeskakując w mroczniejsze tony, możemy także zobaczyć, jak na nowym zwiastunie prezentuje się horror The Outlaws Trials. Gra przerażać nas będzie w przyszłym roku.

https://www.youtube.com/watch?v=92YJQ5aHjk0

DokeV ze świeżą porcją gameplayu

DokeV to przygodowa gra z otwartym światem, w której ludzie żyją w harmonii ze stworzonkami Dokebi. Na chwilę obecną nie podano jeszcze planowanej daty premiery ani platform, na jakich się ukaże.

Jurassic World Evolution 2 z datą premiery

Nowy zwiastun Jurassic World Evolution 2 zdradził nam również datę premiery. Gra ukaże się 9 listopada (PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S).

Zwiastun fabularny Far Cry 6

Nowy materiał z gry Ubisoftu koncentruje się na postaci Antona Castillo, w którego wciela się znany choćby z Breaking Bad Giancarlo Esposito. Przypominamy, że premiera Far Cry 6 zaplanowana została na 7 października tego roku (PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S).

Bloodhunt pokazuje nowy materiał

Bloodhunt to battle royale osadzone w świecie Vampire: The Masquerade. Walczymy w nim oczywiście jako wampir, a areną staje się Praga. Przy okazji nowych materiałów promocyjnych ogłoszono, że gra trafi do wczesnego dostępu 7 września.

Park Beyond – budujemy park rozrywki

Po walce z wampirami możemy zrelaksować się, tworząc własny park rozrywki. Park Beyond zadebiutuje w przyszłym roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X.

JETT: The Far Shore – znamy datę premiery

Przygodowa gra, w której będziemy podróżować po kosmosie, czyli JETT: The Far Shore już 5 października trafi na PC oraz PlayStation 4 i 5.

Horizon Forbidden West – twórcy potwierdzają datę premiery

Nowe przygody Aloy nie zostały tym razem pokazane na nowym materiale. Zamiast tego ogłoszono, że Horizon Forbidden West trafi na PlayStation 4 i 5 w przyszłym roku, dokładniej 18 lutego.

Otwarta beta New World już we wrześniu

New World to MMORPG od Amazon Games, którego premiera (po kilku obsuwach) została przewidziana na 28 września tego roku. W trakcie Gamescomu pokazano jej nowy zwiastun, ogłoszono również, że w dniach 9-12 września będzie miała miejsce otwarta beta.

Age of Empires IV na nowym zwiastunie

Kolejnego trailera z elementami gameplaya doczekała się także strategia Age of Empires IV. Premiera już 28 października.

Animowana zapowiedź aktualizacji Valheim

Twórcy Valheim już dawno zapowiedzieli kilka dużych aktualizacji, które mają trafić do gry. Pierwsza z nich nosi tytuł Hearth & Home (Palenisko i Dom) i pojawi się 16 września, a przy okazji Gamescomu doczekała się animowanego zwiastuna.

Death Stranding Director’s Cut – nowości w wersji na PS5

Wersja reżyserska Death Stranding ma zadebiutować 24 września na PlayStation 5. W oczekiwaniu na premierę twórcy podzielili się ponad 8-minutowym materiałem pokazującym nowe elementy, które się w niej pojawią, m.in. katapulty oraz roboty.

https://www.youtube.com/watch?v=-usmP3hjK8k