Marvel’s Avengers nie otrzyma wsparcia od końca października 2023 roku

21 stycznia 2023,
17:07
Arek Grabowski

Wsparcie Marvel’s Avengers zostanie zakończone już niebawem. Oznacza to brak kolejnych aktualizacji i usunięcie gry ze sklepów. Poniżej dowiesz się, kiedy to nastąpi.

Kilku superbohaterów z gry Marvel's Avengers

Wydawca Marve’s Avengers nie jest zadowolony z wyników, jakie osiągnęła gra oraz recenzji tytułu. Produkcja została wydana w 2020 roku i stale była aktualizowana. Gra otrzyma kolejną aktualizację w marcu, która ma przede wszystkim balansować niektóre kwestie. Po jej wprowadzeniu zostanie wyłączony sklep z przedmiotami kosmetycznymi, a cała waluta premium graczy zostanie przekonwertowana na zasoby w grze.

Twórcy Marvel’s Avengers planują całkowicie zakończyć wsparcie tytułu pod koniec października. Crystal Dynamics informuje o tym, że wciąż będzie można grać (także w multiplayerze), jednak tytuł nie otrzyma więcej zawartości. Warto zauważyć, że po aktualizacji w marcu wszystkie przedmioty kosmetyczne będą dostępne dla graczy zupełnie za darmo.

Co oznacza koniec wsparcia Marvel’s Avengers? Gry już nie będzie można kupić

Twórcy chcą wprowadzić aktualizacje, które zapewnią jak najdłuższe „życie” gry. Planowana zwartość nie jest obecnie znana, jednak Crystal Dynamics zdradza, że tytuł będzie usunięty ze sklepów już 30 października. To właśnie wtedy kończy się wsparcie Marvel’s Avengers, jednak gra wciąż będzie dostępna w Game Passie czy PlayStation Plus.

Crystal Dynanmics jest mimo wszystko zadowolone z wyników tytułu, ponieważ na premierę był określany jako „rozczarowujący” przez wydawcę. Zniszczony PR oznacza najczęściej nie najlepszą sprzedaż i tak też się stało. Gra jednak przetrwa aż do października 2023 roku oraz dłużej. Trzeba przyznać, że jak na „rozczarowujący” tytuł, to świetne wyniki.

Pamiętajmy, że już 24 stycznia zostanie wydana wyczekiwana przez wielu gra Forspoken i ukaże się ona na PC oraz konsolach PlayStation 5. Produkcja otrzymała nowy zwiastun premierowy, który warto zobaczyć, ponieważ prezentuje się świetnie według komentarzy fanów.