Martha is Dead – nowy zwiastun włoskiego thrillera

Gry wideo w konwencji horroru mają określoną bazę fanów, nie wszyscy chcą bowiem się bać w trakcie rozgrywki. Martha is Dead dołącza do grona tytułów, które zagwarantują zarówno psychiczny niepokój, jak i ciarki na plecach.

26 marca 2021
Na skróty
  • Martha is Dead to druga produkcja włoskiego, niezależnego studia LKA.
  • Włoski horror porusza psychologiczny dramat na tle II wojny światowej.
  • Twórcy pochwalili się nowym zwiastunem, jednak wciąż nie znamy daty premiery.

Martha is Dead to włoski thriller psychologiczny rozpalający wyobraźnię wszystkich, którzy lubią się bać. Studio LKA odpowiedzialne za ten tajemniczy tytuł nie rozpieszcza aktualizacjami, jednak podczas Future Games Show: Spring Showcase zrobili wyjątek. Poniżej możecie zobaczyć najświeższy zwiastun:

Akcja horroru rozgrywa się podczas II wojny światowej na terenach Toskanii. 1944 rok to moment nasilenia się konfliktu: odwrotu wojsk niemieckich i jednoczesnego natarcia aliantów. Tytułowa Martha to córka niemieckiego żołnierza, której okrutną śmierć próbuje wyjaśnić jej siostra bliźniaczka – Giulia. W tym kontekście studio LKA zgotowało poważną produkcję, poruszającą tematy żałoby i psychicznego dyskomfortu, osadzoną na tle wojny i społecznych przesądów. Widok z perspektywy pierwszej osoby dodatkowo potęguje dramaturgię historii i immersję gracza, jednocześnie wplatając w opowieść mroczne i oniryczne tony.

Od pierwszych, oficjalnych wieści o planach dotyczących Martha is Dead minęły już niemalże 3 lata. Ważne informacje pojawiły się na przestrzeni 2020 roku. Studio potwierdziło, że ich nowy tytuł jest gotowy na nową generację konsol: Xbox Series X i P5. W zeszłym roku gracze mogli zapoznać się z oficjalną zapowiedzią od PlayStation:

Martha is Dead to nie pierwszy horror od LKA

Niezależne, włoskie studio ma już na swoim koncie podobną produkcję. The Town of Light to również pierwszoosobowa przygodówka w konwencji horroru i jednocześnie debiutancki tytuł LKA. Podobnie jak w Martha is Dead fabuła osadzona jest we włoskim miasteczku, a osią historii jest eksploracja opuszczonego przytułku dla obłąkanych (co ciekawe, opartego na prawdziwym miejscu). The Town of Light zadebiutowało w 2016 roku na PC, jest także dostępne na PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Lokacja z The Town of Light.
Screen z gry The Town of Light

Czekając na premierę Martha is Dead, fani wirtualnych thrillerów zdążą zagrać w poprzedni tytuł Włochów i sprawdzić, czy klimat spełnia ich oczekiwania. W tej chwili Martha Is Dead nie ma dokładnej daty premiery. Wiemy na pewno, że wśród obsługiwanych platform znajdziemy PC, PS4, PS5 i Xbox Series X.

Ustrzel grową okazję

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!