Magic: The Gathering planuje crossovery z seriami Fallout, Assassin’s Creed i Final Fantasy

7 sierpnia 2023,
09:00
Dorota Żak
Panel z Fallouta

W dniach 3-6 sierpnia odbył się konwent Gen Con, na którym nie zabrakło specjalnego panelu z okazji 30. rocznicy Magic: The Gathering. W jego trakcie zdradzono, co czeka popularną grę w najbliższym czasie oraz jakich nowych crossoverów z innymi seriami mogą spodziewać się jej fani. Jeszcze w 2023 roku przeniesiemy się w niej w światy znane z Doctor Who, Władcy Pierścieni czy Parku Jurajskiego. Zapowiedziano także, crossovery, które pojawią się w 2024, a część z nich związana będzie z grami wideo.

Magic: The Gathering sięga po znane światy

Przyszły rok przyniesie ze sobą kilka nowych talii kart. Najpierw dostaniemy zestaw Ravnica Remastered, później Murders at Karlov Manor. Kolejna propozycja ucieszy wielbicieli postapokaliptycznych klimatów – w marcu 2024 roku pojawi się crossover Magic: The Gathering z serią Fallout. Będzie on zgodny z lore serii i pozwoli zanurzyć się w zniszczonym świecie pełnym różnych frakcji. Więcej szczegółów na ten temat usłyszymy bliżej debiutu zestawu.

Następne pakiety to Outlaws of Thunder Junction i Modern Horizons 3. Po nich wydany zostanie kolejny, związany z serią Assassin’s Creed. Ten dostaniemy w swoje ręce w lipcu 2024 i możemy spodziewać się w nim postaci oraz kluczowych momentów z poszczególnych gier Ubisoftu. W tym samym roku pojawią się jeszcze zestawy Bloomburrow oraz Duskmourn: Hous of Horrors.

W Magic: The Gathering najdłużej poczekamy na crossover z Final Fantasy. Ten będzie miał miejsce dopiero w 2025. Ze względu na dość odległy termin brakuje jeszcze związanych z nim szczegółów.