Legendarne Plemiona trafiły na Steama

Proszę nie regulować odbiorników. Plemiona, czyli wydana 17 lat temu strategiczna gra przeglądarkowa, z którą wielu zaczęło przygodę gracza, trafiła właśnie na platformę Valve.

12 listopada 2020

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto w 2003 roku nie grał chociaż przez 5 minut w przeglądarkowe Tribal Wars, bo tak brzmi międzynarodowy tytuł stworzonej przez niemieckie InnoGames gry. Prosta produkcja strategiczna rozprzestrzeniała się wśród ówczesnej młodzieży niczym wirus, oferowała bowiem coś nowego. Była możliwa do uruchomienia w dowolnej przeglądarce internetowej, umożliwiała możliwość gry z wieloma graczami, a co najważniejsze była za darmo, choć już wtedy mogliśmy przyspieszać pewne rzeczy portfelem.

Plemiona na Steam pozwolą nam poczuć odrobinę nostalgii

Tytuł skupia się na rozwijaniu swojej średniowiecznej osady, budowaniu armii oraz najeżdżaniu innych graczy. Nie jest to jednak produkcja promująca rekordzistów liczby naciśnięć przycisku myszy na sekundę. Rozbudowa wioski ogranicza się do wybierania budynków, które chcemy ulepszyć, a bez płacenia możemy ustawić jedynie dwa ulepszenia w kolejce. W późniejszych etapach gry nie ma to jednak znaczenia, bo czas potrzebny do podniesienia poziomu zabudowy rośnie drastycznie. Gra, choć prosta, ma jednak pewną narkotyczną aurę i potrafi skutecznie wciągnąć.

Ja na pewno sprawdzę, co widziałem w tej produkcji lata temu. Kto wie, może przy okazji spotkam kogoś z was na serwerze?

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!