fbpx

Łatka do Atomic Heart wprowadza nową funkcję. Możemy zmieniać pole widzenia

11 marca 2023,
15:41
Jacek Kowal
Automaton z Atomic Heart

Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja do Atomic Heart, która wprowadziła ponad 70 poprawek, a do tego dodała nową funkcję. Od teraz gracze PC mogą w końcu zmienić ustawienia pola widzenia. O ile w konsolach nie to często dodawana opcja, ponieważ na ogół siedzimy dalej od ekranu, to na komputerach jest wręcz niezbędny, bo niektórzy mają nosy w monitorach.

Zmień spojrzenie w Atomic Heart

Zmienne pole widzenia poszerza zakres naszej widoczności, przez co obraz wygląda czasami jak przez rybie oko. Dzięki temu łatwiej nam dostrzec, co znajduje się w naszym otoczeniu. Są nawet osoby, które tak przyzwyczaiły się do konkretnego ustawienia, że zmiana może powodować u nich chorobę lokomocyjną.

Dwa roboty bez twarzy przypominające kobiety w Atomic Heart
Źródło: Mundfish

Dodatkową zmianą jest możliwość wyłączenia akceleracji myszy. Jeżeli jest ona uruchomiona, to ekran porusza się tym szybciej, im szybciej przesuwasz rękę. Przydatność tej funkcji jest sporna, ale bez niej na pewno łatwiej wykonać precyzyjną akcję. Resztą aktualizacji są poprawki błędów i ulepszenia, a pełną listę możecie zobaczyć na Steamie.