Atomic Heart: Annihilation Instinct na zwiastunie z gameplayem. Premiera DLC już w sierpniu

26 czerwca 2023,
19:30
Dorota Żak
Lokacja z Atomic Heart: Annihilation Instinct

Zgodnie z planem Atomic Heart otrzyma tego lata pierwszy z czterech przewidzianych dodatków, a studio Mundfish podało dzisiaj jego dokładną nazwę oraz datę premiery. W Atomic Heart: Annihilation Instinct zagramy 2 sierpnia. Pojawił się także zwiastun pokazujący, jak będzie wyglądać rozgrywka i nowa zawartość w DLC.

Jednocześnie do gry, zarówno na PC, jak i na konsolach, trafił patch 1.8.0.0, który wprowadził do niej tryb Nowej Gry Plus. Oznacza ona wyższy poziom trudności i walkę z wrogami odpornymi na część naszych ataków. Zyskają oni także nowe umiejętności, które wykorzystają przeciwko graczom.

Kontynuacja historii w Atomic Heart: Annihilation Instinct

Wracając jednak, do samego DLC, na początku miesiąca mogliśmy obejrzeć materiał skupiający się na robocikach BEA-D, jakie pojawią się w dodatku. Mimo to dopiero nowy zwiastun pokazał ich prawdziwe oblicze. W Atomic Heart: Annihilation Instinct pojedyncze BEA-D połączą się w większych wrogów i zdecydowanie nie będą przyjaźnie nastawione.

Twórcy produkcji podzielili się także szczegółami na temat fabuły dodatku. Akcja Annihilation Instinct rozegra się po climaxie z podstawowej gry i zabierze nas do nowych lokacji w dalszym odkrywaniu sekretów Sztucznej Inteligencji. Po drodze spotkamy zmiennokształtnych wrogów, kilka znanych już postaci, jedną zupełnie nową oraz zdobędziemy dodatkowy arsenał broni. Zyskamy także umiejętność pozwalającą na manipulowanie czasem.