Komunikator głosowy Discord wkrótce pojawi się na konsolach Xbox

Microsoft nawiązał współpracę z Discordem. Wynikiem tego działania jest pojawienie się komunikatora głosowego na konsolach Xbox. Najpopularniejsza platforma do rozmów wkrótce będzie dostępna dla wszystkich.

23 lipca 2022
Na skróty
  • Microsoft łączy siły z Discordem.
  • Dzięki współpracy na konsoli Xbox pojawi się nowy komunikator.
  • Wąskie grono testerów już sprawdza nową funkcjonalność.
  • Wkrótce zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

Microsoft łączy siły z Discordem i wprowadza nowy komunikator głosowy na konsole Xbox. Celem takiego zabiegu jest ułatwienie komunikacji między graczami z różnych platform. Dzięki temu użytkownicy konsol od Microsoftu będą mogli w łatwy sposób porozumieć się z osobami grającymi na PC czy smartfonach. Rozwiązanie te jest już testowane wśród wąskiej grupy biorącej udział w testach Xbox Insider. Z każdym tygodniem grono testujących będzie się stale powiększać.

Prezentacja nakładki komunikatora Discord na konsoli Xbox
Źródło: Xbox

Jeszcze rok temu Microsoft próbował wykupić Discord. Transakcja nie doszła do skutku, gdyż twórcy popularnej platformy komunikacyjnej woleli zostać niezależni. Mimo wszystko, gigant z Redmond widzi bardzo duży potencjał w komunikatorze, czego wynikiem jest współpraca i wprowadzenie go na konsole Xbox.

Jak skorzystać z nowego komunikatora Discord?

Jeżeli jesteście członkami testów Xbox Insiders, możecie sprawdzić czy funkcja komunikacji poprzez Discord została wam udostępniona. Wystarczy wejść w zakładkę komunikacji poprzez wciśnięcie przycisku Xbox na kontrolerze, a następnie przesunąć w prawo podręczne menu aż do „Grupy i rozmowy”. W tym miejscu powinna pojawić się opcja informująca o możliwości skorzystania z nowej funkcji. W tym celu będziecie potrzebować również smartfona z zainstalowaną aplikacją Discord.

Proces łączenia profilu Discord z kontem Xbox na smartfonie
Źródło: Xbox

Cały proces związany z pierwszym uruchomieniem wymagać będzie od użytkownika zeskanowania kodu QR i połączenia profilu Discord z kontem Xbox. Warto zaznaczyć – aby korzystać z nowego komunikatora trzeba mieć skończone 13 lat. Dokładna i oficjalna instrukcja tłumacząca autoryzacje obu profili jest udostępniona na tej stronie.

Pojawienie się Discorda na Xboxach jest świetną wiadomością dla osób, którzy często grają ze znajomymi z innych platform. Biorąc pod uwagę popularność komunikatora, który odnotował w 2020 roku około 140 milionów użytkowników, aplikacja powinna odnieść duży sukces także na konsolach. Tym bardziej, że jest to darmowa i dobrze działająca platforma, która jest w stanie zrzeszać duże grupy m.in. graczy.

UWaga! Gorące informacje!