Kocie przygody na Xboxie? Stray może niedługo trafić na konsole Microsoftu

16 maja 2023,
17:49
Jacek Kowal
Kotek z gry Stray

Stray, czyli przygody małego kotka w postapokaliptycznym świecie, zostało wydane na PlayStation w lipcu zeszłego roku. Produkcja okazała się niemałym sukcesem, ale do tej pory była dostępna wyłącznie na konsolach od Sony. Najwyraźniej może się to zmienić i niedługo posiadacze Xboxa również będą mogli pomiauczeć wśród robotów.

Xbox przygotowuje się do wprowadzenia Stray?

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że Stray w wersji na Xboxy otrzymało kategorię wiekowa E (10+), a ESRB (Entertainment Software Rating Board) zwraca uwagę na obecność animowanego płynu, który przypomina krew. Mówię tu o substancji, którą pokonane przez nas Żurki (przeciwnicy) eksplodują po oświetleniu ich światłem UV.

Kot, główny bohater gry, wraz z robotem na tratwie w grze Stray
Źródło: BlueTwelve Studio

Co prawda nowa ocena nie jest żadnym pewnym wyznacznikiem. Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, ale sam fakt nadania grze kategorii wiekowej przypisanej do Xboxów coś oznacza. Może Sony miało Stray na wyłączność jedynie przez rok? Gra była pierwotnie wydana 19 lipca na PlayStation, więc może już za kilka miesięcy koty opanują także konsole Microsoftu?