fbpx

King Kong powraca! Nowa gra Skull Island Rise of Kong widnieje na horyzoncie

20 lipca 2023,
19:17
Amira El Berrah

Skull Island: Rise of Kong to nowa trzecioosobowa, przygodowa gra akcji, która przypadkowo została ujawniona przez firmę Amazon. Mimo braku oficjalnej daty premiery, orientacyjnie gra ma trafić na konsolę PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch pod koniec 2024 roku.

Okładka Skull Island Rise of Kong

Pojawił się wyciek związany z kultowym King Kongiem, który powraca na ekrany w formie gry komputerowej zatytułowanej Skull Island: Rise of Kong. Nieoczekiwane ujawnienie informacji o grze przez firmę Amazon wzbudziło duże zainteresowanie graczy na całym świecie.

Zapowiada się, że będzie to trzecioosobowa przygodowa gra akcji, dostępna na konsolach PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Chociaż oficjalna data premiery jeszcze nie została ogłoszona, to widnieje orientacyjna data 31 grudnia 2024 roku.

Skull Island: Rise of Kong, czyli powrót King Konga w nowej grze

Główny wątek fabuły skupia się na motywie zemsty. Gracze wcielą się w postać bohatera, którego głównym celem będzie odwet za śmierć rodziców, za którą odpowiedzialny jest potężny alfa drapieżnik Gaw. Aby zdobyć tytuł prawowitego króla Wyspy Czaszki, gracze będą musieli stawić czoła wyzwaniom i pokonać hordy pierwotnych bestii oraz sługi Gawa. Według informacji z Wikizilli Gaw to tytuł używany w odniesieniu do przywódcy Deathrunnerów, fikcyjnego gatunku dromeozaurów zamieszkujących Wyspę Czaszki.

Wyspa Czaszki kryje w sobie wiele tajemnic. Podczas rozgrywki gracze będą mieli szansę eksplorować gęste dżungle, mroczne jaskinie, bagna i wodospady. Na swojej drodze napotkają również tajemnicze skullity, które nadadzą nadprzyrodzone moce florze i faunie wyspy. Produkcją gry zajmuje się GameMill Entertainment, jednakże nie podano jeszcze informacji o studiu developerskim pracującym nad projektem.

Fanom klasyków i wielkich potworów polecamy również zajrzenie do naszego artykułu o nadchodzącym filmie Godzilla, którego reżyserią zajmie się Takashi Yamazaki.