fbpx

Judas, czyli zapowiedź nowej gry twórcy BioShocka prosto z The Game Awards

Po długim czasie od ostatniej premiery Ken Levine powraca z nowym projektem. Judas będzie pierwszą grą studia Ghost Story Games, która otrzymała już zapowiadający zwiastun.

Kena Levine’a nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto interesuje się branżą gier. Twórca BioShocka jakiś czas temu przeniósł się do nowo utworzonego studia Ghost Story Games, które za cel postawiło sobie dostarczanie graczom angażujących i nastawionych na narrację tytułów. Pierwszy z nich, czyli Judas, został zapowiedziany w czasie tegorocznej gali The Game Awards i doczekał się zwiastuna, który wprowadza nas nieco w świat gry.

Pierwsze szczegóły na temat Judas. Ken Levine opowiada nową historię

Produkcja Ghost Story Games nie będzie BioShockiem, choć uważni fani serii mogą zauważyć, że używanie mocy przez główną bohaterkę w zwiastunie przypomina działanie plazmidów. Przy okazji możemy też zadać sobie pytanie, o czym opowie Judas. Jak przeczytamy w oficjalnym opisie gry:

Rozpadający się statek kosmiczny. Desperacki plan ucieczki. Jesteś tajemniczym i niespokojnym Judaszem. Twoją jedyną szansą na przetrwanie jest zawieranie lub zrywanie sojuszy z najgorszymi wrogami. Czy wspólnie naprawicie to, co zostało zniszczone, czy może zostawicie to na pastwę losu?

Strona Ghost Story Games

Krótkie streszczenie jest przy tym dość enigmatyczne, więc kolejne szczegóły zostaną dopiero ujawnione w przyszłości. Wiemy natomiast, że Judas będzie FPS-em przeznaczonym dla jednego gracza i stawiającym mocny nacisk na narrację, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich projektów Kena Levine’a.

Grę można już dodać do listy życzeń na Steamie i w Epic Games Store. W Judas zagramy nie tylko na PC, ale także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Na razie nie podano daty premiery.