Joker 2 dopiero za dwa lata? Premiera zaplanowana jest na październik 2024

Joker: Folie à Deux dostał oficjalną datę premiery. Już pod koniec 2024 znowu zanurzymy się w odmęty szaleństwa i niekontrolowanego, histerycznego śmiechu.

4 sierpnia 2022

Joker z 2019 roku okazał się wielkim hitem, który ponownie zwrócił uwagę na filmy z uniwersum DC. Dowodzą tego nie tylko opinie widzów, które pozwoliły uzyskać wyniki 8,4/10 na IMDB oraz 88% na Rotten Tomatoes, ale także liczne nagrody i nominacje, w tym statuetka oscara dla odtwórcy głównej roli, Joaquina Phoenixa. Nie dziwi więc, że twórcy planują sequel, którego temat od jakiegoś czasu rozpala wyobraźnie fanów.

Joker: Folie à Deux trafi do kin dopiero pod koniec 2024 roku

Według informacji przekazanych przez serwis Deadline już w grudniu tego roku mają się rozpocząć zdjęcia, a premiera jest zaplanowana na 4 października 2024. Uwagę zwraca tytuł, który z języka francuskiego można przetłumaczyć na „wspólne szaleństwo”. W Jokera ponownie wcieli się Joaquin Phoenix, a za reżyserie odpowiedzialny będzie Todd Phillips. Potwierdzono również, że film ma być kontynuacją hitu z 2019 roku.

Źródło: Warner Bros

Kończące sceny z pierwszej części, a także tytuł pozwalają przypuszczać, że akcja Joker: Folie à Deux ma się obracać wokół pobytu Artura, albo raczej już Jokera, w Arkham, czyli znanego fanom DC więzienia/zakładu psychiatrycznego dla niebezpiecznych osobników. Dodatkowo na Twitterze Lady Gagi pojawiła się informacja potwierdzająca plotki. Artystka oficjalnie wcieli się w dr. Harleen Quinzel, która w przyszłości ma się stać Harley Quinn, czyli nieodłączną (do czasu) towarzyszkę szaleńczego klauna. W końcu ten duet poznał się właśnie w psychiatryku, gdzie Joker „zaraził” ją swoim szaleństwem.

Joker 2019, DON'T SMILE
Źródło: Warner Bros

Pozostaje nam poczekać na pierwsze informacje z planu, zwłaszcza na zwiastun, a tymczasem DON’T FORGET TO SMILE.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!