fbpx

Przejażdżka dla poszukiwaczy skarbów! Powstaje kolejka górska Uncharted 

2 grudnia 2022,
13:01
Jacek Kowal

W Hiszpanii powstaje kolejka górska oparta na filmie, który został oparty na serii gier. Zakręcone? Tak samo, jak Uncharted, czyli główne źródło inspiracji budowanej konstrukcji. Otwarcie już w przyszłym roku.

Tom Holland i Mark Wahlberg w filmie Uncharted

Chyba wszyscy kojarzą serię Uncharted. Przygody dzielnego Nathana Drake’a przez 4 odsłony zapewniały nam niesamowite wrażenia, ciekawe łamigłówki i poszukiwanie skarbów. Na fali popularności marki powstał film, który niezbyt przypadł fanom do gustu, ale zarobił dość, by na jego podstawie zbudować wyjątkową atrakcje w hiszpańskim parku rozrywki.

Kolejka górska Uncharted już w 2023 roku

Kolejka górka nawiązująca do filmowej wersji Uncharted ma się znaleźć w hiszpańskim parku rozrywki PortAventura World. Co prawda nie będziemy się na niej wspinać niczym Nathan po ruinach świątyni, ale i tak może dostarczyć solidną dawkę adrenaliny. Informacja o nowej atrakcji pochodzi z oficjalnego Twittera parku, który z dumą zaprezentował zwiastun konstrukcji.

Serwis HobbyConsolas poinformował, że kolejka niestety będzie zabudowana, więc raczej nie osiągnię ona sporych rozmiarów. Zgodnie z portalem Varieti trasa ma mieć około 700 metrów długości i 12 metrów wysokości zajmując ponad 1400 metrów kwadratowych.

Kolejka powstaje oczywiście na licencji Sony Pictures Entertainment. Wiceprezes ds. partnerstwa, Jeffrey Godsick powiedział: „Zespół PortAventura World zaprojektował ekscytującą przejażdżkę, aby fani gry i filmu mogli teraz wejść w buty Nate’a i Sully’ego i wziąć udział w ich własnym wyścigu w poszukiwaniu skarbów”.