fbpx

ITORAH – zapowiedź i zwiastun nowej gry studia Grimbart Tales

24 czerwca 2021,
15:37
Dorota Żak

Zaplanowana na ten rok ITORAH to kolejny tytuł w gatunku gier przygodowych 2D, który przyciąga wzrok i próbuje się wyróżnić z grona innych tytułów. Jej stworzeniem zajęło się studio Grimbart Tales, a za jej wydanie odpowiedzialne jest Assemble Entertainment.

Leśna lokacja i bohaterowie gry ITORAH
Na skróty
  • Studio Grimbart Tales udostępniło zwiastun swojej nowej produkcji, ITORAH.
  • Jest to gra platformowa 2D, w której wcielamy się w bohaterkę będącą prawdopodobnie ostatnim człowiekiem na świecie.
  • ITORAH ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Jeśli jesteście fanami ładnych platformówek, to już niedługo będziecie mieli okazję dodać kolejny tytuł do swojej cyfrowej kolekcji. Najnowsza gra studia Grimbert Tales zapowiada się całkiem przyjemnie.

ITORAH – opowieść o ostatnim człowieku bez maski

ITORAH przeniesie nas do fantastycznego świata Nahucan, inspirowanego krajobrazami Ameryki Środkowej i Południowej. Główna bohaterka gry – jej imię to zresztą tytuł produkcji – jest jedyną osobą, która nie nosi maski, a może nawet jedynym człowiekiem na całym świecie. Dlaczego tak się stało i czy w Nahucan ostali się jeszcze inni ludzie? To właśnie pytania, na które będziemy musieli znaleźć odpowiedzi. A przy okazji, jak to często w grach bywa, uratujemy świat przed złem i zagrożeniem w postaci tajemniczej plagi. W tym celu przemierzymy rozległe krainy pełne gęstych dżungli i starożytnych ruin. No bo gdzie indziej można odnaleźć prawdę, jak nie w ruinach dawnych cywilizacji?

Wszystko będzie utrzymane w stylu platformówki 2D z elementami walki, pokonywania bossów, skakania po częściach otoczenia i rozwiązywania zagadek. Poza tym zyskamy możliwość zaprzyjaźnienia się ze spotkanymi w trakcie przygody postaciami. Grę ma urozmaicać ponad 200 animacji przygotowanych dla Itorah, która może walczyć zarówno z bliskiego, jak i dalekiego dystansu. No i jest jeszcze wisienka na torcie, czyli ręcznie rysowana oprawa wizualna tytułu, wyglądająca po prostu baśniowo i pięknie.

Gra ma wyjść jeszcze w tym roku, jednak enigmatyczne stwierdzenie coming soon nie pozwala nastawić się na żadną konkretną datę. Wymagania sprzętowe tytułu również nie zostały na razie podane, ale te raczej nie będą zbyt wysokie. Warto tu jeszcze dodać, że póki co ITORAH została zapowiedziana tylko na PC.

Itorah w akcji w demo gry

Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale nadal możemy zerknąć na wczesną prezentację ITORAH. W sierpniu zeszłego roku na Steamie udostępniona została wersja demonstracyjna gry. Obejmowała ona nieco ponad 20 minut rozgrywki, prezentację podstawowych mechanik, a nawet walkę. Nagrania z wersji demo nadal dostępne są w sieci, jednak pamiętajmy, że od momentu jego pokazania minął już prawie rok, więc wiele elementów gry mogło ulec zmianie.