fbpx

Invincible otrzyma serial animowany

Produkcji o superbohaterach ostatnio nie brakuje, co więcej, cały czas powstają kolejne. Wkrótce do listy dołączy serial animowany na podstawie komiksu Invincible o tym samym tytule.

Na skróty
  • Serial na podstawie superbohaterskiego komiksu Invincible powstanie dla Amazon Prime Video.
  • Będzie miał on premierę już 26 marca.
  • Produkcja będzie przeznaczona dla starszych widzów.

Pierwszą zapowiedź Invincible otrzymaliśmy już jesienią zeszłego roku. Po zaprezentowanym wtedy krótkim zwiastunie mogliśmy się przekonać, że serial o nastolatku posiadającym nadludzkie moce i próbującym zostać superbohaterem przeznaczony będzie raczej dla starszego widza. Choć styl animacji może sprawiać na pierwszy rzut oka wrażenie produkcji dla każdego, po obejrzeniu zwiastuna okazuje się, że czeka na nas tytuł, w którym nie obędzie się bez brutalności.

To jednak czeka nas dużo później. Póki co w najnowszych materiałach promocyjnych możemy obejrzeć spokojniejszą scenę, w której główny bohater rozmawia ze swoim ojcem. Postacie przerzucają między sobą baseballową piłkę, znajdując się, bagatela, wiele metrów nad ziemią.

Serial powstanie dla Amazon Prime Video. 26 marca na platformie pojawią się trzy pierwsze odcinki, a już 30 kwietnia finał sezonu. Głównego bohatera zdubbinguje Steven Yeun (The Walking Dead), a jego ojca J. K. Simmons (Whiplash). Nie zabraknie również innych znajomych głosów. W produkcji pojawią się m.in. Mark Hamill, Seth Rogen czy Sandra Oh.

O czym opowiada Invincible?

Serial powstanie na podstawie komiksu tworzonego od 2002 do 2018 roku przez Roberta Kirkmana (znanego przede wszystkim z serii The Walking Dead) i Cory’ego Walkera, a ilustrowanego przez Ryana Ottleya. Opowiada on o Marku Graysonie, nastolatku obdarzonym nadludzkimi zdolnościami, takimi jak niezwykła siła i szybkość, częściowa niezniszczalność, umiejętność latania oraz regeneracja ran. Kiedy moce ujawniają się po jego siedemnastych urodzinach, chłopak musi nauczyć się, jak je kontrolować oraz jak używać ich w walce ze złem.

Oprócz zmagania się z własnymi problemami Mark stanie przed odkryciem, że heroiczna przeszłość jego ojca, superbohatera o imieniu Omni-Man, wcale nie była taka wzniosła.