Intel planuje podwyższyć ceny, by pozbyć się nadmiaru procesorów

Intel zamierza wymusić podwyżki cen, by pozbyć się nadmiarów magazynowanych procesorów. Firma planuje przekonać klientów do rozwiązania tego problemu za nich.

23 lipca 2022
Na skróty
  • Intel myśli nad podniesieniem cen procesorów mobilnych i komputerowych pod koniec jesieni.
  • Komputerowe mają być wyższe tymczasowo, mobilne permanentnie.

Kiedy produkt nie schodzi, większość firm obniżyłaby jego cenę. Nie zrobi tego jednak Intel, który woli postawić na manipulację rynku, naciskając na sprzedawców w celu podwyższenia cen.

Intel zwiększa ceny na wszystkich frontach

Firma zamierza wykorzystać agresywną metodę na wyeliminowanie nadmiaru produktów ze swoich magazynów. Chce wymusić tymczasowe zwiększenie cen produktów, nakłaniając klientów do zakupów dopóki jest jeszcze tanio. Podwyżki mają pojawić się, jak mówią źródła DigiTimes, pod koniec jesieni. Dotkną zarówno procesorów komputerowych, jak i mobilnych. Te drugie mają mieć permanentne wyższe ceny z powodu inflacji.

Intel nie jest pierwszą firmą, która próbuje podjąć taką taktykę. To samo chciało zrobić AMD pod koniec zeszłego roku, jednak nie zgodzili się na to sprzedawcy. Przy tak postawionej sprawie plany upadły. Nie wiadomo czy Intel rzeczywiście podniesie ceny. Istnieje wiele czynników, które mogą na to wpłynąć, więc większość kwestii pozostaje w przestrzeni spekulacji.

UWaga! Gorące informacje!