Ile ważą nowe gry z PlayStation Plus? Ujawniono, jak dużo miejsca na dysku będzie potrzebne

21 lutego 2023,
15:13
Arek Grabowski
Alloy stojąca na wzgórzu przed zamglonym widokiem na wioskę w Horizon Forbidden West

Gracze będą musieli zwolnić sporo miejsca na dysku, by zainstalować gry, które zostały dodane do biblioteki PlayStation Plus Extra i Premium w lutym. Ujawniono oficjalne rozmiary poszczególnych tytułów. Sony wprowadziło do subskrypcji takie gry jak Horizon Forbidden West, Scarlet Nexus, Tekken 7, Borderlands 3 czy też The Legend of Dragon. Są to produkcje AAA, które najczęściej charakteryzują się naprawdę dużymi rozmiarami.

Ile miejsca na dysku będzie potrzebne, by zainstalować gry z PlayStation Plus Extra i Premium?

Dodane gry są sporymi produkcjami, więc trzeba także przygotować dość dużo miejsca na dysku konsoli. Najważniejszym tytułem w PlayStation Plus z tego miesiąca jest zdecydowanie Horizon Forbidden West. Na tę grę trzeba przygotować aż 99,303 GB dla wersji europejskiej na PS5. W przypadku PS4 tytuł waży „jedyne” 90,970 GB. Mniej miejsca zajmują edycje US, ponieważ nie instalują one innych języków.

Wśród gier warto wyróżnić również Outriders, które zajmuje aż 102,662 GB. Z powyższego spisu wynika, że większość tytułów będzie wymagać ponad 50 GB wolnego miejsca. To naprawdę dużo, ponieważ gier jest w subskrypcji kilka. Może po prostu zabraknąć miejsca na dysku, przez co będzie konieczne usunięcie innych posiadanych tytułów.

Obecnie trend rozmiarów nowych gier jest wzrostowy. Produkcje są coraz gorzej kompresowane i zajmują stopniowo więcej miejsca na dysku. W przypadku PC problem jest niewielki, można bardzo łatwo poszerzyć pamięć. Gracze konsolowi mają dużo gorszą sytuację, ponieważ tam dodanie kolejnego dysku to często ogromny wydatek i nie zawsze będzie to możliwe.