fbpx

Hugh Grant antagonistą w filmie Dungeons & Dragons

Premiery kolejnych filmów fantasy cieszą, jeśli te są dobre. Czy Dungeos & Dragons z Hugh Grantem jako antagonistą trafi do tej kategorii? Jeszcze się okaże.

Na skróty
  • Hugh Grant i Sophie Lillis dołączają do obsady filmu na podstawie Dungeons & Dragons.
  • Wiemy, że Grant wcieli się w rolę antagonisty.
  • Szczegóły projektu wciąż są jednak nieznane.

Powstający na podstawie gry Dungeons & Dragons film fantasy nadal owiany jest tajemnicą, ale powoli pojawiają się drobne informacje na jego temat. Na przykład te dotyczące decyzji castingowych. Do obsady filmu dołączył niedawno Hugh Grant, znany chyba wszystkim z brytyjskich komedii romantycznych. W Dungeons & Dragons wcieli się w nieco inną rolę: zagra antagonistę i przeciwnika „tych dobrych”.

Hugh Grant nie jest jedynym nowym nabytkiem w obsadzie filmu. Obok niego na ekranie pojawi się również Sophia Lillis, znana najbardziej z serialu To nie jest OK oraz filmu To na podstawie prozy Stephena Kinga. Na razie nie ujawniono, w kogo wcieli się aktorka.

Oprócz Granta i Lillis w filmie wystąpią również Chris Pine (Star Trek), Michelle Rodriguez (Szybcy i wściekli), Justice Smith (Pokémon: Detektyw Pikachu) oraz Regé-Jean Page (Bridgertonowie).

Hugh Grant i Sophie Lillis
Hugh Grant i Sophie Lillis. Źródło: Deadline

Filmowa wersja Dungeons & Dragons – co jeszcze wiemy?

No właśnie niewiele.

Obsada zapowiada się nieźle, ale nadal nie znamy szczegółów ani nawet ogółów dotyczących fabuły, jakiej możemy się spodziewać w filmie. Sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku niedawno ogłoszonego serialu inspirowanego Dungeons & Dragons, który również jest w produkcji. Ten z kolei znajduje się pod skrzydłami Dereka Kolstada (odpowiedzialnego za serię Johna Wicka). Serial ma jednak zadebiutować dopiero po premierze filmu.

A ta ma mieć miejsce 27 maja 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy ulegnie to zmianie z powodu sytuacji pandemicznej, więc póki co bądźmy dobrej myśli. Reżyserią filmu zajmą się John Francis Daley i Jonathan Goldstein, którzy pracowali już razem przy okazji filmu Wieczór gier z 2018 roku.

Jedno jest pewne: poprzeczka dla filmu Dungeons & Dragons nie jest ustawiona zbyt wysoko. Już w 2000 roku premierę miał film Lochy i smoki, który nie zyskał uznania ani widzów, ani krytyków. Nie trzeba chyba dodawać, że nie przeszedł on do klasyki fantasy.