Horizon Multiplayer na 10-minutowym gameplayu. Wczesna wersja gry wyciekła

28 stycznia 2023,
15:54
Arek Grabowski
Aloy z towarzyszem na wzgórzu obok drzewa w grze Horizon Forbidden West

Na Reddicie udostępniono fragment rozgrywki z wczesnej wersji gry Horizon w trybie multiplayer. Widać tam menu z Forbidden West, więc prawdopodobnie taka funkcja miała być tam domyślnie zaimplementowana.

Gameplay pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry, a sam anonimowy udostępniający pisze, że to build, który był aktualny w 2020 roku. Tryb multiplayer został prawdopodobnie usunięty podczas produkcji Horizon Forbidden West. Według źródeł serwisu VGC materiał wideo jest autentyczny.

Plany Guerilla Games na serię Horizon. Czy otrzymamy multiplayer w tym uniwersum?

Guerilla Games, twórcy serii Horizon, informowali o „poszerzeniu uniwersum” z nowym projektem, który ma opierać się o kooperację. Na materiale wideo, który wyciekł widać jedynie różne postacie walczące z mechanicznymi bestiami i zbierające materiały. Interfejs różni się od tego z Horizon Forbidden West.

Według serwisu VGC studio Guerilla Games planuje spin-off gry, gdzie pojawi się rozgrywka online. Twórcy Horizona poinformowali w grudniu, że „będą kontynuować epickie przygody solowe”, gdzie ma wystąpić znana graczom Aloy.

Studio Guerilla Games opuszcza Xboxa na rzecz swojej gry AAA z otwartym światem — są to najnowsze doniesienia z branży. Niewiele wiadomo o tej produkcji, jednak może ona zawierać wcześniej planowany multiplayer. To nie pierwszy przeciek studia, ponieważ już wcześniej mogliśmy zobaczyć wersję alpha Horizon Forbidden West za sprawą jednego z informatorów.