fbpx

Twórcy Forza Horizon opuszczają Xboxa, by wydać własną grę AAA z otwartym światem

10 stycznia 2023,
14:12
Jacek Kowal

Z Xbox Playground Games odeszli kluczowi twórcy serii Forza Horizon. Czy ich nowe studio Maverick Games stworzy ich wymarzoną grę AAA?

Samochody z gry

Niektórzy kluczowi twórcy Forza Horizon opuścili  Xbox’s Playground Games. Wśród nich znajduje się między innymi były dyrektor kreatywny, czyli Mike Brown. Teraz razem z innymi ekspracownikami Xboxa założyli startup o nazwie Maverick Games. Podobno zabezpieczono już pokaźne fundusze na produkcję ich pierwszej gry z otwartym światem, ale nie ma potwierdzenia czy będą to wyścigi.

Kto stworzy Maverick Games?

Poza wspomnianym Mikiem Brownem studio tworzą również Harinder Sangha, który zajmie stanowisko dyrektora operacyjnego (wcześniej był współkierownikiem w Sumo Digital Leamington) i Tom Butcher, czyli nowy producent wykonawczy, który w Playground piastował stanowisko głównego producenta.

Samochody z gry Forza Horizon 5
Źródło: Xbox

Dyrektorem ds. technologii został natomiast Matt Craven, który zdobył niezbędne doświadczenie jako dyrektorem technicznym Playgroundu, a dyrektorem treści jest Gareth Harwood, czyli były dyrektor artystycznym w studiu Xbox. Dyrektorem audio ogłoszono Frasera Strachana, który miał taką samą posadę u dewelopera Forza Horizon.

Samochód z Forzy Horizon 5
Źródło: Xbox

Dyrektorem artystycznym w Maverick Games został Ben Penrose, który zajmował to samo stanowisko u poprzedniego pracodawcy. Dyrektorem UX/UI jest Elly Marshall, czyli była dyrektor ds. projektowania doświadczeń w Electronic Arts.

Zgodnie z zapewnieniami Browna celem Maverick Games jest stworzenie studia, ktore gracze pokochają. Zaznaczył on, że aktualnie pracują nad ekscytującym tytułem o bardzo wysokiej jakości. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.