Hordy dinozaurów w Exoprimal – story trailer nowej gry Capcomu

Zapowiedziany w marcu Exoprimal otrzymał zwiastun fabularny. Dowiedzieliśmy się z czyją pomocą pokonamy dinozaury i inne zmutowane gady.

16 września 2022
Na skróty
  • W Exoprimal pomoże nam AI o nazwie Leviathan.
  • Jego zaawansowana technologia będzie przewidywać kolejne ruchy dinozaurów.
  • Za stworzenie systemu i egzoszkieletów odpowiedzialna jest firma Albius.

Capcom przyzwyczaił nas do serii Resident Evil. Wielu więc mogło być zaskoczonych gdy na marcowym State of Play studio przedstawiło nadchodzący tytuł Exoprimal, produkcję stawiającą na rozgrywkę PvPvE, gdzie głównym przeciwnikiem będą dinozaury. Zmierzymy się w niej m.in. z T-Rexem i hordami welociraptorów.

Exoprimal z futurystyczną fabułą

Akcja gry będzie dziać się na Ziemi w 2040 roku, w momencie, gdy błękitną planetę atakują hordy dinozaurów. Do walki z nimi stanie korporacja Albius, tworząc zaawansowaną AI nazwaną Leviathan. System będzie przewidywać ruchy prehistorycznych gadów. Firma wyprodukowała też specjalne egzoszkielety zdolne pokonać wrogą zwierzynę.

W rolę obrońców ludzkości wcielą się gracze, którzy w kilkuosobowych składach zmierzą się z przeciwnikami. Grupy będą też rywalizować między sobą o to, kto zdobędzie lepszy wynik.

Exoprimal ukaże się w 2023, ale już w lipcu i sierpniu gracze mogli uczestniczyć w beta testach. W pełną wersję gry zagramy już w przyszłym roku na PlayStation 4|5, Xbox One i Series X|S a także na PC.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!