Cooler Master zaprezentował obudowę MasterCase EG200 przeznaczoną dla eGPU

Cooler Master MasterCase EG200 to dla wielu posiadaczy laptopów przepustka do świata gier i mocy obliczeniowej. Obudowa z interfejsem Thunderbolt 3 pozwala na podłączenie zewnętrznej karty graficznej (eGPU). Może ona też zasilać laptop i rozszerzać jego możliwości dzięki zatoce na dyski i hubowi USB.

1 kwietnia 2021
Na skróty
  • Obudowa Cooler Master MasterCase EG200 została wyposażona we wbudowany zasilacz o mocy 550 W.
  • We wnętrzu tego modelu znajdziemy także wentylator o średnicy 92 mm.
  • Sugerowana cena detaliczna urządzenia nie została jeszcze ujawniona.

Cooler Master MasterCase EG200 to obudowa na zewnętrzną kartę graficzną. Posiadacze laptopów z portem Thunderbolt 3 mogą dzięki niej rozbudować swoje konfiguracje o mocne GPU. Konstrukcja ma wbudowany 550-watowy zasilacz V SFX Gold o sprawności 90% (80 Plus Gold) z dwoma wtyczkami PCIe 8-pin. W środku zaś zmieszczą się karty o wysokości do 2,5 slotu i długości do 325 milimetrów.

To dość miejsca nawet na rozbudowane, niereferencyjne modele z takimi flagowymi GPU, jak Nvidia GeForce RTX 3080. Instalację kart graficznych ma ułatwiać modularna konstrukcja obudowy. Użytkownicy mogą demontować poszczególne, stalowe panele bez użycia narzędzi. Dostęp do wnętrza powinien więc być szybki i wygodny. To z kolei powinno zaprocentować również po osadzeniu wewnątrz karty graficznej.

Obudowa Cooler Master na biurku

Nowa obudowa Cooler Master na zewnętrzne karty graficzne z Thunderbolt 3

Obudowa Cooler Master MasterCase EG200 posiada dodatkową zatokę na pamięć masową. Pozwala to na montaż dysku 2,5” lub 3,5”. Funkcja hot swap umożliwia z kolei na jego podmianę “w locie”. Kolejnym praktycznym atutem może okazać się dodatkowy hub oferujący trzy porty USB 3.0. Jest on całkowicie niezależny od interfejsu Thunderbolt 3, dzięki czemu eGPU zawsze ma do dyspozycji pełną przepustowość.

Osiągów nie powinny ograniczać także temperatury. Projektanci wyposażyli obudowę w ściankę typu mesh, która pozwala karcie na pobór chłodnego powietrza. Ciepłe z kolei jest wyprowadzane przez ażurowy, górny panel. Dodatkowo obudowa ma wentylator o średnicy 92 mm. Producent obiecuje, że jest on aktywny tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jego obroty są wówczas płynnie regulowane, by ograniczyć generowany hałas.

Obudowa dla zewnętrznej karty graficznej eGPU

MasterCase EG200 to rozwiązanie dla osób, które chcą dodać mocy swoim laptopom

Osoby korzystające z obudowy Cooler Master MasterCase EG200 mogą wykorzystać ją do zasilania i jako stand dla laptopa. Wbudowany port USB-C pozwala na dostarczenie do komputera do 60 W, a uchwyt po jednej ze stron pozwala na pionowe umieszczenie maszyny i zaoszczędzenie miejsca. W razie potrzeby stand można zablokować śrubą. Całość wykonana ze stali SGCC i tworzyw sztucznych waży około 5,5 kg.

Wnętrze obudowy Cooler Master MasterCase EG200

Z obudowy Cooler Master MasterCase EG200 mogą skorzystać zarówno posiadacze Macbooków, jak i PC. Jest to sprzęt typu Plug & Play, więc jego instalacja powinna być bezproblemowa. Fani Apple muszą jednak pamiętać, że w przypadku komputerów typu Mac oficjalnie wspierane są wyłącznie karty z układami AMD Radeon. Z kolei jeśli ktoś nie potrzebuje eGPU, wbudowany slot PCIe można zapełnić dowolną kartą rozszerzeń, np. gigabitową kartą sieciową czy dyskiem NVMe w formie karty PCIe.

Obudowa Cooler Master MasterCase EG200 trafi do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Jej cena nie została na razie ujawniona.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!