Homeworld 3 został ponownie opóźniony. Gra ma pojawić się dopiero w 2024 roku

26 maja 2023,
13:09
Arek Grabowski
Flota statków kosmicznych w Homeworld 3

Gearbox ogłosił, że Homeworld 3 zostanie znacząco opóźnione. Pierwotnie gra miała wyjść w „pierwszej połowie 2023 roku”. Obecnie dowiedzieliśmy się, że twórcy przenieśli premierę na luty 2024 roku.

Ten tytuł jest opracowywany przez Blackbird Interactive. Gra została ujawniona w 2019 roku, jednak informacje o pracach są dość rzadkie i nieregularne. Pierwszą datą premiery, którą podali twórcy, był czwarty kwartał 2022 roku. Ostatecznie jednak przeniesiono grę, by dostarczyć ją „w najwyższej jakości”. Plan nie został zrealizowany i ostatecznie Homeworld 3 zobaczymy na początku kolejnego roku.

Dlaczego premiera Homeworld 3 jest już kilkukrotnie opóźniana?

Twórcy chcą dostarczyć dobrze dopracowaną grę, ponieważ Homeworld 2 to tytuł z 2003 roku. Obecną odsłonę trzeba zrobić w dużej części od początku, deweloperzy przygotowują nowe mechaniki, oprawę graficzną itd.

Naszym głównym celem jest dostarczenie gry Homeworld, która spełni standardy wyznaczone przez jej poprzedników i będzie godna niesamowitego dziedzictwa tej serii. Głęboko doceniamy waszą pasję i poświęcenie dla tej gry i ciężko pracujemy, aby Homeworld 3 trafił do was tak szybko, jak to możliwe.

Gearbox Interactive, wydawca Homeworld 3

Homeworld 3 będzie grą RTS, która rozgrywa się w kosmosie. Charakterystyczne elementy tego tytułu to symulowana balistyka oraz świetnie wyglądające bitwy flot statków.