Nobody Saves the World – zapowiedź oraz data premiery na PlayStation i Switch

DrinkBox Studios poinformowało o nadchodzącej premierze Nobody Saves the World na konsole. Tytuł będzie wkrótce dostępny dla użytkowników PlayStation i Switcha, a z zapowiedzi dowiedzieliśmy się również o wprowadzeniu nowego trybu rozgrywki dla wielu graczy.

5 kwietnia 2022
Na skróty
  • Pojawiły się trailery zapowiadające Nobody Saves the World na PlayStation oraz Nintendo Switch.
  • Gra w wersji na konsole będzie dostępna od 14 kwietnia.
  • Wraz z premierą zostanie wprowadzony lokalny tryb kooperacji.

Nobody Saves the World to RPG akcji z widokiem z góry, w którym pozbawiony cech charakterystycznych główny bohater, Nikt, zamienia się w ponad piętnaście różnych form. Do wyboru mamy między innymi ducha, ślimaka, robota i konia, a nawet smoka oraz… jajko. Każda z postaci oferuje inną mechanikę rozgrywki i unikatowe zdolności. Osiemdziesiąt dostępnych talentów można dowolnie mieszać z formami, aby stworzyć ulubiony zestaw. Jak proponuje deweloper, „Graj jajem, pozostawiającym ścieżkę śluzu i strzelającym kulami ognia!!!”

W trakcie eksploracji świata na graczy czekają generowane proceduralnie lochy, w których poziom trudności dostosowuje się do rosnącej siły bohatera. Zachęca również warstwa fabularna. Każda z form ma własny komplet misji, a zadania da się ukończyć na wiele oryginalnych sposobów.

Nobody Saves the World – data premiery na PS i Switchu oraz nowy tryb rozgrywki

Nobody Saves the World na PC jest dostępny od stycznia, ale dopiero teraz poznaliśmy datę wydania gry na konsole. Tytuł w wersji na Switcha, PS5 i PS4 będzie mieć premierę 14 kwietnia.

Konsolowej premierze będzie też towarzyszyć wprowadzenie lokalnego trybu kooperacji na wszystkich platformach. Darmowa aktualizacja do komputerowej wersji Nobody Saves the World zapowiedziana została na Steamie. Od 14 kwietnia gracze wraz ze znajomymi będą mogli pomóc Nikomu uratować świat nie tylko przez Internet, ale także we własnym domu i to bez względu na preferowaną platformę.

UWaga! Gorące informacje!