Hollow Knight: Silksong zostało sklasyfikowane przez organizacje ESBR i GRAC

3 kwietnia 2024,
22:36
Dorota Żak
Hornet z gry Hollow Knight: Silksong

Mimo długiego czekania nadal nie znamy daty premiery Hollow Knight: Silksong. W zeszłym roku gra została opóźniona, co wytłumaczono rozrośnięciem się całego projektu. Pojawiają się jednak drobne znaki, że wkrótce możemy usłyszeć od twórców nieco więcej w temacie planowanego debiutu sequela świetnie przyjętej metroidvanii.

Pierwszym z nich jest pojawienie się podstrony Hollow Knight: Silksong w Xbox Store. Nie znajdziemy na niej wskazówek odnośnie planowanej premiery, ale możemy za to dodać tytuł do swojej listy życzeń. Co więcej, w Xbox Store zobaczymy ocenę ESRB – według niej gra przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia ze względu na przemoc w świecie fantasy i obecność krwi. Po wejściu bezpośrednio na stronę organizacji odpowiedzialnej za ratingi gier wideo nie znajdziemy jednak Silksong w jej bazie, gdy spróbujemy ją wyszukać. Być może wkrótce się to zmieni.

Wyczekiwaną platformówkę możemy za to zlokalizować w katalogu Game Rating and Administration Committee (GRAC). Południowokoreańska organizacja również zajmująca się ocenami gier dodała już Hollow Knight: Silksong do swojej bazy i to jeszcze 20 lutego tego roku, jak możemy łatwo sprawdzić. Produkcja trafiła do kategorii dla osób od 12 roku życia i dostała łatkę gatunków akcji oraz przygody. Poza tym niestety nie znajdziemy na stronie GRAC bardziej szczegółowych informacji.

Przy pojawiających się ratingach możemy spodziewać się ocen od kolejnych organizacji, a jednocześnie mieć nadzieję, że stojące za grą Team Cherry niedługo ogłosi jej datę premiery. Gdy to nastąpi, Hollow Night: Silksong trafi na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch. W dniu debiutu od razu też pojawi się w Xbox Game Pass.