Hogwarts Legacy opóźnione na PS4 i Xbox One. Mamy oficjalne informacje od twórców

14 grudnia 2022,
10:05
Arek Grabowski
Czarodziej w Hogwarts Legacy otrzymuje tiarę przydziału od kobiety.

Hogwarts Legacy od Avalanche Software zostało ponownie opóźnione. Datę premiery przeniesiono jednak tylko dla niektórych platform. Już teraz wiadomo więc, że gra ukaże się najpierw na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dopiero później twórcy wydadzą wersję dla PlayStation 4 i Xbox One – to właśnie one zostały opóźnione. Na samym końcu pojawi się port na Nintendo Switch.

Wszystkie informacje udostępniono za pomocą Twittera. Twórcy piszą tam: “Zespół nie może się doczekać, by dostarczyć grę, chcemy przygotować jak najlepsze wrażenia na wszystkich platformach”. Warto zauważyć, że dokładny harmonogram premiery Hogwarts Legacy jest już znany:

  • PC i konsole nowej generacji – 10 lutego
  • PlayStation 4 oraz Xbox One – 4 kwietnia
  • Nintendo Switch – 25 lipca

Twórcy chcą, by najnowsza produkcja z uniwersum J.K. Rowling oferowała tak samo wysoką jakość na każdą platformę już w momencie premiery. Już teraz sporo wiadomo o Hogwarts Legacy – zebraliśmy te informacje w naszym artykule.

Kolejna prezentacja Hogwarts Legacy już dziś. Zobaczymy nowe fragmenty rozgrywki

Na Twitterze Hogwarts Legacy można zobaczyć ogłoszenie o kolejnym pokazie 14 grudnia. O godzinie 19:00 polskiego czasu prezentacja odbędzie się w serwisach Twitch i YouTube na oficjalnych kanałach gry. Twórcy zapowiadają, że podczas tego wydarzenia zostaną pokazane zupełnie nowe fragmenty rozgrywki oraz elementy gry, których wcześniej nie ujawniano.

Dokładne informacje o prezentacji pozostają nieznane. Avalanche Software zdecydowanie przygotowało jednak rozgrywkę, która zainteresuje graczy. Fani oczekują najbardziej na zaprezentowanie takich elementów jak latanie na miotłach, walka czy system ekwipunku i eksploracja. Niedawno twórcy ujawnili część ścieżki dźwiękowej gry w nietypowej prezentacji – dowiadujemy się coraz więcej o nadchodzącej produkcji.