Hideo Kojima angażuje się w nowy projekt. Tym razem w towarzystwie Microsoftu

Konferencja Xbox Showcase na długo zapisze się w naszej pamięci jako wydarzenie ekscytujące. Jednym z powodów jest ogłoszenie współpracy Hideo Kojimy z Microsoftem.

14 czerwca 2022
Na skróty
  • Podczas Xbox Showcase została ogłoszona współpraca Microsoftu z Kojima Productions podczas tworzenia jego nowego dzieła.
  • Owocem tej współpracy może okazać się niedawno ujawniona przez Toma Hendersona gra pod tytułem Overdose.
  • Nie znamy dokładnej premiery produkcji, choć Japończyk sugeruje uzbrojenie się w cierpliwość.
  • Popularny twórca uspokaja fanów, że nadal pozostaje w dobrych stosunkach z Sony.

Niedzielne Xbox Showcase spowodowało chwilowy opad szczęki znacznej części społeczności graczy. Jedną z najważniejszych wiadomości konferencji okazała się zapowiedź nowej produkcji tworzonej przez znaną osobistość światowego gamedevu, Hideo Kojimę.

Kojima Productions zmienia podwórko

Obecnie niewiele wiadomo na temat nowej współpracy Japończyka z Xboxem, a sam zainteresowany nazywa swoje nowe dzieło „grą, którą zawsze chciał zrobić” – co mówi nam o produkcji mniej więcej tyle, co nic. Jednak nie jesteśmy pozbawieni poszlak. Kilka dni temu za sprawą dziennikarza Toma Hendersona dowiedzieliśmy się o tajemniczym horrorze, za który odpowiedzialny jest zespół Kojima Productions. Czyżby to właśnie Overdose okazał się tytułem, który Kojima stworzy przy wsparciu zielonych?

To kompletnie nowa gra, której jeszcze nikt nie doświadczył ani nie widział nigdy wcześniej. Bardzo długo czekałem na dzień, w którym wreszcie będę mógł zacząć ją tworzyć.

Wypowiedź Hideo Kojimy w trakcie Xbox & Bethesda Showcase 2022

Z ogłoszonej współpracy może wyniknąć wszystko. Hideo Kojima podobne określenia słał w stronę swojej poprzedniej produkcji, Death Stranding, która mimo ciekawego społecznego komentarza i wykorzystania nowych mechanik nie wszystkim przypadła do gustu. Twórca zapewnia, że na grę przyjdzie jeszcze poczekać, co akurat bez trudu można brać za pewnik – Kojima nie słynie z pośpiechu podczas procesu twórczego.

Jednocześnie twórca uspokaja fanów PlayStation, że nadal żyje w dobrych stosunkach z Sony. Miejmy nadzieję, że romans na dwa fronty przyniesie same pozytywne wieści w przyszłości.

UWaga! Gorące informacje!