Hellpoint, mroczne RPG do odebrania za darmo na GOG-u

Zabieganie o użytkowników przez rozdawanie im za darmo gier to ostatnio popularna metoda, jeśli chodzi o platformy odpowiedzialne za ten rodzaj rozrywki. Dzisiaj z tej strategii korzysta GOG, oferując nam Hellpoint.

14 czerwca 2021
Na skróty
  • Z okazji Letniej Wyprzedaży na GOG-u można odebrać za darmo grę Hellpoint.
  • Zrobimy to od 14 do 16 czerwca.
  • Produkcja jest RPG-iem osadzonym w klimacie science fiction.

Na platformie GOG trwa aktualnie Letnia Wyprzedaż, która potrwa aż do 28 czerwca. Na przecenę mogło liczyć ponad 3400 tytułów, a kolejną atrakcją są specjalne prezenty – w końcu nie tylko Epic Games Store rozdaje gry za darmo, choć zdarza mu się to najczęściej. W tym tygodniu GOG proponuje graczom Hellpoint, produkcję studia Cradle Games. Aby przypisać ją do swojego konta, trzeba się jednak spieszyć, bo będzie to możliwe tylko do 16 czerwca.

Hellpoint, czyli RPG na stacji kosmicznej

Gatunek RPG najczęściej kojarzy nam się przede wszystkim z fantastyką, choć równie często zdarza się jego mariaż z science fiction. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć Hellpoint, grę, w której trafiamy na zrujnowaną stację kosmiczną Irid Novo. Naszym celem jest eksploracja świata i odkrycie, co tak naprawdę doprowadziło do jej upadku. Do rozwiązania tajemnic wiedzie wiele dróg, a pokonamy je z pomocą bogatego arsenału broni, który przyda się do przedzierania się przez wrogów. Żeby nie było za łatwo, ich umiejętności mogą ulec modyfikacji w czasie gry.

Hellpoint oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i wieloosobową rozgrywkę. Ten drugi wariant możliwy jest jako lokalna kooperacja lub połączenie się z innymi przez internet. Pozostaje jeszcze kwestia wykorzystania trybu multiplayer. To, czy zdecydujemy się na wspieranie innych graczy, czy wyzwanie ich do walki, zależy całkowicie od nas.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1mdV17pEdI

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!