Z Mateuszem Dębowskim ze społeczności grupy Balamb rozmawiamy o serii Final Fantasy

31 października 2021,
10:15
Maciej Żbik

Seria Final Fantasy zrodziła się jako ostatni projekt upadającego studia, a została światowym fenomenem. Jak do tego doszło? Od której części zacząć? Która odsłona jest najlepsza? Tego wszystkiego dowiemy się od Mateusza Dębowskiego w siódmym odcinku podcastu GURUnolotni!

Seria Final Fantasy bez wątpienia odcisnęła znaczące piętno na całej branży gier. Jest to marka, którą kojarzy większość graczy, nawet ci nieinteresujący się grami jRPG. Wyznaczała standardy, inspirowała, a także niejednokrotnie dzieliła fanów. Jak to się stało, że gra, która miała być ostatnią produkcją upadającego studia, przerodziła się w światowy fenomen? Jaką częścią zacząć swoją przygodę z serią? Czy remake Final Fantasy VII to skok na kasę? Dlaczego wszyscy uwielbiają Sephirotha? Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź w najnowszym odcinku GURUnolotnych!

Cloud i Tifa w Final Fantasy VII Remake

O serii Final Fantasy z Mateuszem Dębowskim

Naszym rozmówcą był Mateusz „Drewniaq” Dębowski – członek społeczności grupy Ogród Balamb, w szeregach której znajdują się również autorzy fanowskich spolszczeń dla gier Final Fantasy. Mateusz spędził w światach Ostatniej Fantazji długie godziny i zna szczegóły serii jak mało kto. A my, oczywiście, w pełni wykorzystaliśmy okazję, by wypytać go o wszystkie nurtujące graczy kwestie.

Siódmy odcinek podcastu GURUnolotni jest już dostępny na Spotify. Jak zawsze zapraszamy do słuchania i komentowania. Jakiekolwiek uwagi, pytania możecie wysyłać na nasz adres e-mail gurunolotni(at)gamesguru.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość. Nawet na te, które zgubiły swoją drogę do skrzynki pocztowej!

GURUnolotni? Co to, gdzie to…?

Podcast GURUnolotni to audycja o grach, technologii i popkulturze, realizowana przez redakcję portalu GAMESGURU. Rozmowy prowadzą niezastąpieni szermierzy słowa uzbrojeni w cięte riposty, dociekliwi niczym zagubiona mucha usiłująca wydostać się z wnętrza samochodu – Gabriela Zubek oraz Karol Leszczyński, którzy w trakcie wywiadów wypytują swoich gości o kluczowe dla losów galaktyki kwestie. Zapraszamy również na oficjalną stronę podcastu GURUnolotni.