fbpx

Hellboy Web of Wyrd dostaje nowy zwiastun, ale daty premiery nadal brak

12 lipca 2023,
20:05
Dorota Żak
Hellboy w starciu z wrogiem w Hellboy Web of Wyrd

Zeszłoroczne The Game Awards przyniosło ze sobą niespodziankę w postaci zapowiedzi Hellboy Web of Wyrd. Nad tą przygodową grą akcji pracuje sam Mike Mignola, twórca tytułowej postaci, a produkcja powstaje w studiu Upstream Arcade przy udziale Good Shepherd Entertainment Dark Horse Comics. Widzieliśmy już jej zwiastun, teraz przyszedł czas na krótki gameplay.

Hellboy Web of Wyrd zapowiada się coraz lepiej

Zaprezentowany materiał nie jest długi – trwa niecałą minutę – ale od razu sprawia, że chcielibyśmy zobaczyć więcej. Produkcja stara się przenieść styl znany z oryginalnych komiksów Mignoli na medium gier, co wypada bardzo dobrze. Możemy to zresztą zobaczyć na fragmencie rozgrywki, w którym Hellboy rozprawia się z kilkoma przeciwnikami za pomocą broni palnej i pięści, by wreszcie dotrzeć do najgroźniejszego wroga.

W zwiastunie usłyszymy także głos zmarłego w marcu tego roku Lance’a Reddicka. Aktor wcielił się przed śmiercią w głównego bohatera Hellboy Web of Wyrd, co staje się jedną z jego ostatnich ról.

Akcja gry będzie kręcić się wokół The Butterfly House, rezydencji zbudowanej przez pewnego okultystę, która jednocześnie stanowi bramę do innego wymiaru o nazwie The Wyrd. To właśnie z jej sekretem połączą się wszystkie przygody Hellboya obecne w produkcji. Każda z nich może być jednak traktowana jako osobna opowieść.

Niestety mimo pokazania nowego materiału nadal nie podano daty premiery. Póki co musimy zadowolić się ogólnym „coming soon” i dodaniem gry na listę życzeń na Steamie. Hellboy Web of Wyrd trafi na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S.