Gwint: Mag Renegat – nowa produkcja CD Projekt Red trafi do sprzedaży już jutro

O kolejnej grze karcianej ze świata Wiedźmina dowiedzieliśmy się jeszcze w styczniu. Podejrzenia na temat prawdopodobnej daty premiery celowały w ostatnie miesiące tego roku, jednak CD Projekt Red postanowił zrobić swoim fanom niespodziankę. Produkcja o tytule Gwint: Mag Renegat zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu.

6 lipca 2022
Na skróty
  • Produkcja powstająca do tej pory pod nazwą Golden Nekker oficjalnie zmieniła tytuł na Gwint: Mag Renegat.
  • Od strony gameplayu nowa gra CD Projekt Red będzie karcianką, fabuła natomiast skupi się na Alzurze, magu próbującym stworzyć pierwszego wiedźmina.
  • Premiera została zaplanowana na 7 lipca. Tytuł trafi na PC i urządzenia mobilne.

Pod koniec stycznia tego roku CD Projekt Red zapowiedział grę o roboczym tytule Golden Nekker, jednoosobową produkcję karcianą osadzoną w świecie Wiedźmina. Dzisiaj z kolei, za pośrednictwem portalu IGN pojawiły się na jej temat nowe informacje. Po pierwsze, gra zmieniła tytuł na Gwint: Mag Renegat. Po drugie, jej premiera odbędzie się szybciej niż zakładaliśmy, bo już jutro.

Gwint: Mag Renegat – szczegóły na temat nowej gry CD Projekt Red

Podobnie jak w przypadku poprzednich informacji na temat produkcji, tak i tym razem wiadomości związane z najnowszą grą studia CD Projekt Red opublikowane zostały na portalu IGN. Wczytując się w artykuł, dowiemy się, że Mag Renegat ma być dodatkiem do Gwinta przeznaczonym dla jednego gracza, który zakupimy w dwóch wersjach: zwykłej za 9,99 $ oraz premium z dodatkową zawartością za 19,99 $. Co więcej, trafi on do sprzedaży poza podstawową karcianką. Według opisu, tytuł przeznaczony będzie dla graczy tęskniących za Gwintem, ale niekoniecznie chcących doświadczać go w trybie multiplayer.

Wypowiadający się na temat nadchodzącej produkcji Vladimir Tortsov, czyli reżyser produkcji, zdradza, że ukończenie wszystkich wyzwań w grze zajmie ponad 30 godzin, a całość skupi się bardziej na rozgrywce niż rozbudowanej fabule, choć i tutaj pojawia się intrygujący punkt wyjścia. W Gwincie: Magu Renegacie wcielimy się w Alzura, tytułowego czarodzieja, który pracuje nad stworzeniem pierwszego w historii wiedźmina. Twórcy jednak nie traktują tej historii jako „oficjalnego rozszerzenia świata Wiedźmina”, jak przyznaje Tortsov. Kluczowy jest tutaj gameplay, ponieważ oprócz karcianych potyczek i spotkań z bossami przed graczami pojawią się także wybory do podjęcia oraz miejsca do odwiedzenia. Te ostatnie wpłyną na siłę zebranej przez nas talii.

W Gwinta: Maga Renegata zagramy już jutro, czyli 7 lipca. Tytuł trafi na PC oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. CD Projekt Red nie planuje na razie wydania gry na konsole.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!