Green Lantern: Beware My Power – zwiastun nowej animacji DC

6 maja 2022,
22:09
Kaja Piaścik

Niechaj złych mocy czciciele marni strzegą się światła Zielonej Latarni! W trailerze Green Lantern: Beware My Power, kolejnego filmu animowanego ze stajni DC, jako tytułowy superbohater powraca John Stewart.

John Stewart, Hawkgirl i Sinestro na grafice z okładki filmu Green Lantern: Beware My Power
Na skróty
  • Pojawił się zwiastun Green Lantern: Beware My Power.
  • Pierścień i miano Zielonej Latarni w filmie nosi John Stewart.
  • Nowa animacja od DC i Warner Bros. będzie miała premierę 26 lipca na Blu-ray i VOD.

Nadchodząca pełnometrażowa animacja od DC zainteresuje z pewnością przede wszystkim tych fanów, którzy z nostalgią wspominają Ligę Sprawiedliwych – serial z 2001 roku, wraz z kontynuacją Justice League Unlimited. W kreskówce z początku wieku Zieloną Latarnią był John Stewart, który teraz powróci jako główny bohater w solowym filmie. Na kanale Warner Bros. Entertainment na YouTube pojawił się zwiastun Green Lantern: Beware My Power.

Green Lantern: Beware My Power – premiera nowej animacji DC

Fabuła skupia się na superbohaterskich początkach Johna Stewarta – byłego żołnierza, który otrzymuje magiczny pierścień, a wraz z nim moc i obowiązki Zielonej Latarni. Nowy obrońca Ziemi z pomocą Green Arrowa, Adama Strange’a i Hawkgirl będzie zmuszony zmierzyć się z wrogami Korpusu, Sinestro Corps, oraz zaangażować się w wojenny konflikt między planetami Rann i Thanagar.

Green Lantern: Beware My Power pojawi się w wersji na Blu-ray oraz na serwisach VOD już 26 lipca. Producentem nadzorującym projektu jest Butch Lukic, który wcześniej odpowiedzialny był za inne animacje ze stajni DC, takie jak Superman: The Animated Series, Batman Beyond oraz Justice League Unlimited. Jako John Stewart wystąpi Aldis Hodge, a swoich głosów użyczą także Jimmi Simpson (Green Arrow), Ike Amadi (Martian Manhunter), Brian Bloom (Adam Strange), Jamie Gray Hyder (Hawkgirl) oraz Rick D. Wasserman (Sinestro). Film wyreżyserował Jeff Wamester, a twórcami scenariusza są John Semper i Ernie Altbacker.