fbpx

Grand Theft Auto 6 może pojawić się w 2024 roku. Take-Two ponownie sugeruje datę premiery

9 sierpnia 2023,
09:30
Arek Grabowski

Take-Two Interactive spodziewa się znacznego wzrostu przychodów w 2024 roku. Wskazuje to na potencjalną premierę Grand Theft Auto 6. Podczas rozmowy telefonicznej na temat wyników finansowych dyrektor generalny i prezes Take-Two, Strauss Zelnick, powiedział, że w 2024 wystąpi „znaczący punk zwrotny, który będzie obejmował nowe rekordowe poziomy wyników operacyjnych”.

Oczywiście tego rodzaju oświadczenia mogą być budowane pod inwestorów. Mimo wszystko społeczność uważa, że wskazuje to na wydanie nowej dużej gry. „Rekordowe wyniki” oznaczałyby zdecydowanie Grand Theft Auto 6, czyli największą oraz najdroższą produkcję w historii.

Take-Two Interactive spodziewa się rekordowych wyników finansowych

Według oświadczenia firmy w przyszłym roku Take-Two chce zarobić łącznie 8 miliardów dolarów. Oznaczałoby to wzrost o kilkadziesiąt procent. Prognoza może wynikać z wielu powodów. Ciężko jednak o tak znaczną poprawę sprzedaży obecnych produktów. Take-Two musi wydać coś nowego i społeczność spodziewa się, że to właśnie Grand Theft Auto 6.

Jeżeli to rzeczywiście prawda, data zapowiedzi gry przez Rockstar jest bliska. Wydanie produkcji za rok oznacza, że niebawem rozpocznie się plan marketingowy firmy. Musi on zostać zrealizowany przed premierą.