fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Gra Darkest Doom zostanie dostarczona w dwóch falach. Paczki trafią do Europy z opóźnieniem

27 czerwca 2023,
09:29
Łukasz Małek
Darkest Doom - obrazek wyróżniający

W przeciągu ostatnich tygodni Game Start Studio odbyło kilka spotkań biznesowych w sprawie gry Darkest Doom. Po przeprowadzeniu rozmów z licencjobiorcami odpowiedzialnymi za lokalizację oraz producentem udało się ustalić optymalny dla kampanii plan działania oraz strategię. Niestety, nie mamy dobrych wieści, ponieważ zanosi się na to, że europejscy gracze dostaną produkt nieco później, niż pozostali.

Produkcja Darkest Doom z lokalizacją językową zajmie więcej czasu ze względu na konieczność zmiany prasy do produkcji poszczególnych wersji, a dodatkowo licencjobiorcy będą sprawdzać egzemplarze przedprodukcyjne, by nanieść ewentualne korekty.

Czy Darkest Doom to wyzwanie, które ciężko niektórym udźwignąć?

W ostatniej aktualizacji na Kickstarterze, Game Start Studio poinformowało, że skoordynowanie potrzeb wszystkich zaangażowanych stron nigdy nie jest łatwe. Nastąpiły bowiem krytyczne problemy, które dodatkowo komplikują sprawy. Według oficjalnych informacji, wystąpiły opóźnienia w dostarczeniu tłumaczeń, co uniemożliwia ukończenie instrukcji w różnych wersjach językowych.

Darkest Doom official trailer
Źródło: Game Start Studio

Ponadto Game Start Studio wciąż nie otrzymało oficjalnej deklaracji potwierdzającej ilości zamówionych egzemplarzy. Zagrożone jest również tłumaczenie hiszpańskie, ponieważ wydawnictwo odpowiedzialne za lokalizację rozważa rozwiązanie umowy. Rozchodzi się tu o liczbę zamówionych egzemplarzy, hiszpański licencjobiorca chce zredukować ilość zamówionych egzemplarzy, co z kolei nie opłacałoby się licencjodawcy z finansowego punktu widzenia.

Za polską wersję gry odpowiadać będzie wydawnictwo Czacha Games. Na chwilę obecną wersja językowa w naszym rodzimym języku nie jest zagrożona i na to akurat się nie zanosi.

Plan produkcji wygląda zatem następująco:

  • Lipiec – Wrzesień => Powstawanie form do figurek oraz weryfikacja.
  • Październik – Listopad => Produkcja angielskiej wersji dla krajów objętych dostawą pierwszego etapu
  • Grudzień – Styczeń => Dostawa pierwszego etapu
  • Grudzień – Marzec => Produkcja pozostałych wersji językowych
  • Kwiecień – Maj => Wysyłka drugiego etapu (w tym także polskiej wersji językowej)

Oznacza to, że polskiej wersji językowej, która zostanie wysłana podczas drugiego etapu, możemy spodziewać się za około rok czasu. Będziemy stale monitorować sytuację, a gdy tylko coś ulegnie zmianie, bezzwłocznie o tym poinformujemy.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!