Gothic 2: Dzieje Khorinis nie zostanie ukończone. Twórcy zaprzestali prac nad modyfikacją

28 sierpnia 2023,
18:30
Arek Grabowski
Miasto z Gothica 2

Zespół tworzący modyfikację do Gothica 2 pod tytułem Dzieje Khorinis poinformował o zaprzestaniu prac nad projektem. Twórcy podali kilka powodów, przez które podjęto taką decyzję. Niestety już wiemy, że projekt nie zostanie wznowiony – to oficjalne zakończenie. Dłuższe oświadczenie od zespołu Gothic 2: Dzieje Khorinis można przeczytać na fanpage’u projektu. Pewne problemy produkcyjne niestety zmusiły twórców do anulowania przedsięwzięcia.

Dlaczego modyfikacja Dzieje Khorinis do Gothica 2 ostatecznie nie powstanie?

Powodów jest tutaj tak naprawdę kilka. Jako najważniejszy z nich twórcy wymieniają brak komunikacji z byłym koordynatorem projektu, który zajmował się przygotowywaniem dubbingu. Zespół nie otrzymał informacji, czy zostaną dostarczone nagrania głosowe, więc założył, że ich zabraknie. Według twórców Dzieje Khorinis bez „oryginalnego” dubbingu „nie mają sensu”.

Niedawno zespół podjął decyzję o połączeniu części „Vaduz” z Khorinis. W ten sposób była większa szansa na przygotowanie dubbingu dla całej modyfikacji. Problemy w projektowaniu scenariusza oraz stan nagrań głosowych sprawiły, że twórcy nie mogli jasno określić kierunku działania. Ostatni czas poświęcono na poprawki i przygotowywanie dalszej historii do Khorinis.

Twórcy modyfikacji za błąd uznają także swój „nadmuchany” PR. Gracze mieli nadzieję na ambitny projekt ze znaną obsadą. Niestety brak motywacji wynikający ze złego zarządzania sprawił, że projekt upadł. Modyfikacja powstawała od 2016 roku, twórcy nie zamierzają już kontynuować prac.

Zespół przeprosił wszystkich fanów i pogratulował dokończenia prac nad innym projektem fanowskim – Gothic 2: Kroniki Myrtany. Najpewniej Dzieje Khorinis nigdy nie zostaną ukończone.