fbpx

Minsc i Boo trafią do Baldur’s Gate 3! Jest teaser od Larian Studios

6 grudnia 2022,
23:30
Kaja Piaścik

Chomiki i łowcy z wszystkich krajów, radujcie się! Minsc i Boo, czyli legendarny towarzysz z serii gier Baldur’s Gate i jego wierny chomik, trafią do trzeciej odsłony. Larian Studios opublikowało teaser postaci zapowiadający pełną prezentację na The Game Awards 2022.

Minsc i Boo z Baldur's Gate na grafice z karty do Magic: The Gathering
Na skróty
  • Larian Studios udostępniło teaser, który zapowiada pojawienie się Minsca i Boo w Baldur’s Gate 3.
  • Kultowy łowca i jego chomik mają otrzymać pełną prezentację w czwartek 8 grudnia na The Game Awards 2022.

Po oczach go, Boo! Po oczach! Gry ktoś wspomina o łowcy-berserkerze z Rashemenu i jego miniaturce gigantycznego kosmicznego chomika, nie sposób nie poczuć nostalgii. Minsca i Boo najwyraźniej czeka jednak wielki powrót! Kultowe postaci pojawią się w Baldur’s Gate 3 od Larian Studios – deweloper udostępnił krótki teaser, na którym spetryfikowany łowca zaczyna budzić się do życia. Materiał zapowiada pełną prezentację, jaka odbędzie się już w ten czwartek, 8 grudnia, w trakcie gali The Game Awards 2022.

Minsc i Boo w Baldur’s Gate 3 – widzisz walkę, Boo?

Epilog w Tronie Bhaala, dodatku do BG2, opowiedział nam nieco o późniejszych losach Minsca i Boo, jeśli mieliśmy ich w swojej drużynie. Opublikowany teaser odwołuje się jednak do wydarzeń, które nie były częścią gier – chcąc poznać historię rashemeńskiego łowcy, która doprowadziła go do zamiany w kamienną statuę, trzeba sięgnąć po komiksy z serii Legends of Baldur’s Gate. Zapewne wyjaśnienie zostanie zawarte w nowym tytule od Larian Studios, na tę chwilę wystarczy jednak wiedzieć, że Minsc i Boo spędzili sporo czasu spetryfikowani.

Jaką rolę w BG3 odgrywać będzie najbardziej zgrane, kopiące-tyłki-złu duo Forgotten Realms? Nieco więcej dowiemy się już w czwartek na gali The Game Awards 2022. Na pełną wersję gry przyjdzie nam pewnie jednak jeszcze sporo poczekać. Baldur’s Gate 3 od ponad dwóch lat pozostaje dostępny w formie Early Access.