fbpx

Ghostwire: Tokyo – kontroler DualSense będzie ważną częścią rozgrywki

14 maja 2021,
20:16
Alina Znamiec

Są tytuły, wokół których od jakiegoś czasu unosi się aura tajemnicy. Ghostwire: Tokyo, thriller przepełniony mitologią japońską, jest z pewnością jednym z nich. Bethesda dodatkowo zwiększa zainteresowanie, mówiąc: „możliwości, jakie oferuje technologia DualSense, nie mogłyby być bardziej ekscytujące”.

Screen z gry Ghostwire: Tokyo
Na skróty
  • Ghostwire: Tokyo to tajemnicza i przerażająca historia opuszczonego Tokio.
  • Kontroler PS5 ma być nieodłącznym elementem gry, potęgującym wrażenia podczas przygody.
  • To nie jedyna świeża informacja na temat DualSense. Pół roku od premiery PlayStation zaprezentowało nowe warianty kolorystyczne.

Ghostwire: Tokyo będzie prawdopodobnie jedną z najciekawszych premier 2021. Najbardziej zaludnione miasto świata nagle pustoszeje, a miejsce ludzi zajmują upiorne postacie prosto z japońskiej mitologii. Za ten wyjątkowy horror odpowiedzialny jest Shinji Mikami, jeden z twórców serii Resident Evil.

Bethesda (oficjalny wydawca) i Sony dodatkowo podgrzały atmosferę, ogłaszając, że kontrolery DualSense będą ważnym elementem rozgrywki. Na blogu PlayStation ujawniono kilka naprawdę interesujących szczegółów, zwłaszcza tych związanych z wykorzystaniem nowatorskich funkcji DualSense.

Aby zrozumieć, dlaczego wrażenia „dotykowe” będą tak ważne, koniecznie zobaczcie oficjalny zwiastun Ghostwire: Tokyo:

DualSense wprowadza nową jakość

Jak widać, gra zapewni całą gamę przeżyć, w tym również tych nadprzyrodzonych. Fazy walki to przede wszystkim wykorzystanie siły żywiołów. Każda moc ma faktycznie oferować unikalne i namacalne doznanie do tego stopnia, że nawet z zamkniętymi oczami będziemy w stanie odróżnić wiatr, wodę czy ogień.

Twórcy wyjaśniają, że „połączenie haptycznego sprzężenia zwrotnego, adaptacyjnych wyzwalaczy i zintegrowanego dźwięku pozwala graczom na lepsze zanurzenie się w nadprzyrodzonym świecie gry”. Haptyczne (mówiąc prościej: dotykowe) właściwości mają nawet pomóc zasymulować akt złapania duszy upiornego wroga własnymi rękami. Co więcej, wraz z rozwojem postaci i udoskonalaniem naszych nadprzyrodzonych zdolności kontroler będzie zmieniał i potęgował reakcje. Brzmi przerażająco? To jeszcze nie wszystko!

Opuszczone Tokio w grze Ghostwire: Tokyo

Wykorzystując możliwości odtwarzania dźwięków, DualSense wręcz „dostroi” gracza do otoczenia za pomocą nieziemskich głosów dochodzących z głośników kontrolera. Twórcy określają to jako prawdziwy szósty zmysł, zdolny do „postrzegania rzeczy, których normalne istoty ludzkie nie słyszą”. Korzystając z tych funkcji, rozwiązanie tajemnic otaczających Tokio ma być nie tylko łatwiejsze, ale i ciekawsze.

Ghostwire: Tokyo powinna ujrzeć światło dzienne w październiku tego roku, na dwóch platformach (PS5 i PC).

Nowe kolory DualSense

Pisząc o wyjątkowych właściwościach kontrolerów dla PlayStation 5, należy obowiązkowo wspomnieć o niedawnej zmianie designu. Firma wysłuchała głosów fanów, którzy od momentu premiery narzekali na nudną kolorystykę i zerwanie z tradycyjną czernią (dotychczas dostępne były tylko białe pady).

Wczoraj Sony zaprezentowało nowe warianty kolorystyczne DualSense. Jeden z nich będzie czerwono-czarny, drugi zaś czarno-szary. Zdaje się, że miłośnicy tradycyjnych, czarnych kontrolerów w końcu będą mogli spać spokojnie.

Kontrolery Playstation 5 DualSense w kolorze czerwonym i czarnym