fbpx

Gęsi z Goose Goose Duck pobijają rekord Among Us i osiągają kolejne szczyty popularności

5 stycznia 2023,
09:44
Michał Staniek
Tajemnicza Gęś z Goose Goose Duck

Goose Goose Duck to produkcja, w której gracze wraz z innymi gęsiami muszą współpracować, aby ukończyć wszystkie misje na statku kosmicznym. Jednak wśród załogi jest jedna złośliwa kaczka, która przeniknęła do drużyny. Gracze muszą rozwikłać zagadkę, kto gra nieczysto, aby zapobiec zabiciu wszystkich gęsi. Tak, brzmi znajomo.

Zaskakująco podobna do Among Us gra Goose Goose Duck osiąga coraz to kolejne sukcesy, wyprzedzając społeczną grę o morderstwach i oszustwach w rekordach graczy wszech czasów Steam. To chyba jedyny przypadek, w którym klon Among Us zdołał pokonać pierwowzór.

Bezlitosne gęsi obdzierają Among Us z tytułu

Goose Goose Duck to darmowy tytuł, który powstał wiosną 2021 roku, a jesienią wyszedł z okresu wczesnego dostępu. Popularność zyskał w zeszłym roku, ale wygląda na to, że osiąga coraz to nowsze szczyty na początku 2023 roku. W tym tygodniu oficjalny profil gry na Twitterze potwierdził eksplozję graczy.

Jak donosi Gamesradar, SteamDB jasno wskazuje, że Goose Goose Duck ostatnio osiągnął szczytową liczbę jednoczesnych graczy wynoszącą 489 669 graczy. Ten szczyt został zarejestrowany wczoraj, co oznacza, że dzień ​​4 stycznia jest kamieniem milowym dla gry. Według SteamDB ta ogromna liczba przewyższa pozycję Among Us, która dwa lata temu osiągnęła rekordową liczbę jednoczesnych graczy wynoszącą 447 476.

Spodziewaliśmy się dużego wzrostu liczby graczy, ale nie takiego. Pracujemy nad zwiększeniem pojemności serwerów tak szybko, jak to możliwe i będziemy informować wszystkich na bieżąco. Przepraszamy za niedogodności, wszyscy ciężko pracujemy, aby każdy mógł cieszyć się grą.

Możemy przeczytać we wpisie na Twitterze

Tweet oczywiście odnosił się do problemu niewydajności serwerów gry. Szczerze mówiąc, ciężko się dziwić twórcom, w końcu nikt nie spodziewał się takiego wybuchu popularności gry o gęsiach, która jest kalką znanego wszystkim Among Us.