fbpx

GeForce RTX 2060 12 GB oficjalnie zadebiutował na stronie NVIDIA

Dosłownie niedawno plany NVIDII związane z wypuszczeniem 12-gigabajtowego wariantu RTX 2060 zostały potwierdzone przez udostępnione sterowniki. Teraz owa karta widnieje na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa z Santa Clara.

Na skróty
  • NVIDIA potwierdziła istnienie RTX 2060 12 GB poprzez umieszczenie modelu na oficjalnej stronie internetowej.
  • Oprócz dysponowania większą ilością pamięci, owa konstrukcja otrzymała rdzeń GA106 wykonany w 12-nanometrowej litografii, zwiększoną liczbę rdzeni CUDA i podwyższone taktowania.
  • Karta zadebiutuje już 7 grudnia, a jej cena zapewne będzie oscylować wokół 350 dolarów amerykańskich.

Specyfikacja odświeżone wariantu RTX 2060 prezentuje się naprawdę ciekawie i nie chodzi tutaj jedynie o podwojoną ilość pamięci VRAM. Ten wariant zapewni lepsze osiągi od bazowego modelu głównie dzięki zwiększonej liczbie rdzeni CUDA oraz wyższemu zegarowi.

GeForce RTX 2060 12 GB – specyfikacja techniczna

Tytułowa konstrukcja bazuje na rdzeniu GA106, który oferuje 2176 jednostek CUDA, co jest dokładnie taką samą liczbą, jaką dysponuje model z dopiskiem „SUPER”. Jeśli już jesteśmy w temacie GPU, to warto wspomnieć, iż został wykonany w 12-nanometrowej litografii.

Taktowania, jakimi może pochwalić się karta, to kolejno 1470 MHz oraz 1650 MHz w trybie podstawowym oraz boost. Jak już zostało kilkukrotnie wspomniane, kartę wyposażono w aż 12 GB pamięci typu GDDR6 na 192-bitowej szynie o przepustowości 336 GB/s .

Co jeszcze wiemy na temat nowej karty graficznej?

GPU bazuje na 12-nanometrowym procesie technologicznym Turing oraz wykorzystuje rdzeń GA106, co oznacza pewne komplikacje. Krótko mówiąc, karta najpewniej nie będzie wspierać technik znanych z nowszej generacji, takich jak ResizableBAR, PCI Express 4.0 czy ulepszonych rdzeni RT oraz Tensor.

Front karty

Omawiana konstrukcja potrzebuje nieco więcej mocy względem podstawowego wariantu, jej TDP zostało bowiem zwiększone do 185 watów, co jest wartością o 25 W wyższą od 6-gigabajtowego modelu. Wycena RTX 2060 12 GB najpewniej będzie oscylować w okolicy 350 dolarów amerykańskich.