fbpx

Microsoft może już za kilka dni zakończyć przejęcie Activision Blizzard. Firma nie musi czekać na UE

11 października 2023,
20:00
Arek Grabowski
Logo Microsoft w kafelku na ciemnym tle

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft staje się coraz bliższe realizacji. Unia Europejska zezwoli na transakcję po akceptacji przez Wielką Brytanię. Nie będą konieczne żadne dodatkowe weryfikacje. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Microsoft spodziewa się zakończyć transakcję w najbliższych dniach.

Zmieniona propozycja, którą dyrektor generalna CMA Sarah Cardell nazwała „strukturalnie inną” od pierwotnej oferty Microsoftu, spotkała się z pozytywną reakcją agencji. CMA zwróciło się do branży o informacje zwrotne na temat zmian i oczekuje się, że – o ile nie pojawią się w ostatniej chwili problemy – już w przyszłym tygodniu formalnie przeforsuje umowę.

Raport serwisu Bloomberg

Według serwisu Bloomberg transakcja nie musi być dodatkowo zatwierdzana przez UE, aby przejęcie zostało zrealizowane. W ramach restrukturyzacji Ubisoft musiał sprzedać prawa do gier w chmurze dla wszystkich obecnych i nadchodzących gier Activision Blizzard. Dzięki temu Microsoft może wcześniej przeforsować transakcję, ponieważ w sierpniu przedłożono ograniczoną umowę. Właśnie w tym dokumencie informowano o restrukturyzacji związanej z cloud gamingiem oraz wymaganiami CMA.

Microsoft prawdopodobnie zakończy transakcję przejęcia w najbliższych dniach

Unia Europejska podkreśla, że „uważnie śledzi rozwój wydarzeń w Wielkiej Brytanii i ocenia ich potencjalny wpływ”. Na podstawie raportu Bloomberga oraz informacji od UE można stwierdzić, że transakcja będzie niebawem gotowa do zamknięcia. Potwierdzenie CMA to ostatni krok, a najprawdopodobniej zostało przyznane, teraz finalizowane są formalności.

Termin zamknięcia przejęcia upływa 18 października. Społeczność spodziewa się, że transakcja zostanie zakończona przed tym terminem. Najpewniej Microsoft poinformuje opinię publiczną, kiedy Activision Blizzard stanie się częścią firmy.