fbpx

Gameplay z The Last Case of Benedict Fox z komentarzem dewelopera

Pojawił się materiał z rozgrywki The Last Case of Benedict Fox, nadchodzącej gry polskiego studia Plot Twist. O tym, co czeka graczy w lovecraftowej metroidvanii, w wideo opowiada dyrektor kreatywny Bartek Lesiakowski.

Na skróty
  • The Last Case of Benedict Fox otrzymał materiał wideo z rozgrywki z komentarzem od dewelopera.
  • Gra polskiego studia Plot Twist będzie przygodówką akcji inspirowaną twórczością Lovecrafta.
  • Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku, a tytuł będzie dostępny na PC, Xbox One i Xbox Series X/S.

Plot Twist to krakowskie studio, które skupia się na produkcji zorientowanych na fabułę gier indie. Niedawno, podczas pokazu Xboxa i Bethesdy, został zapowiedziany nowy tytuł dewelopera – The Last Case of Benedict Fox. Tytuł otrzymał też właśnie wideo prezentujące rozszerzony gameplay, okraszone komentarzem od dyrektora kreatywnego, Bartka Lesiakowskiego.

The Last Case of Benedict Fox – co wiemy o grze?

W platformowej przygodówce akcji inspirowanej twórczością H. P. Lovecrafta gracze wcielą się w samozwańczego detektywa Benedicta Foxa. Tytułowy bohater udaje się do tajemniczej rezydencji w celu rozwiązania swojej ostatniej sprawy. Tam zostaje związany z demonem, którego moce pozwalają Benedictowi na zagłębianie się we wspomnienia zmarłych.

W nadchodzącej metroidvanii detektyw wraz ze swoim niecodziennym towarzyszem będą przemierzać mroczne limba stworzone z pamięci i emocji umarłych. Tam wspólnie zmierzą się z napotkanymi wrogami, odkrywając kolejne poszlaki w śledztwie. Walka będzie wymagała taktycznego podejścia i umiejętnego korzystania z broni, demonicznych mocy i elementów środowiska. Benedictowi w jego misji pomoże sam Harry Houdini, legendarny iluzjonista, który będzie zaopatrywać bohatera w potrzebne przedmioty – oczywiście, za odpowiednią cenę.

The Last Case of Benedict Fox ma mieć premierę na wiosnę 2023 roku. Zagramy na konsolach Xboxa starszej i nowszej generacji oraz PC. Tytuł można już dodać do listy życzeń na Steamie i Epic Games Store.