fbpx

Resident Evil 4 dostanie remake po 17 latach

Po odświeżeniu drugiej i trzeciej części Resident Evil, Capcom, z okazji State of Play, podzielił się z nami trailerem i datą premiery kolejnej, czwartej z kolei gry z serii.

Na skróty
  • Capcom odświeża kolejną, czwartą część swojej kultowej serii Resident Evil.
  • Remake ma oferować nowe doznania w ramach znanej od lat fabuły.
  • Tytuł ukaże się 24 marca 2023 roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Sezon na powroty do starych i uwielbianych przez graczy tytułów trwa w najlepsze. Ostatnimi czasy donosiliśmy między innymi o remake’ach takich gier, jak Dead Space, Prince of Persia, czy chociażby dwóch pierwszych części uzależnionego od tabletek przeciwbólowych Maxa Payne’a. Dzisiaj, z okazji trwającego State of Play mieliśmy okazję nacieszyć oczy świeżutkim i klimatycznym trailerem Resident Evil 4.

Resident Evil 4 Remake wierny pierwowzorowi

Przyszłoroczna odsłona starego Residenta ma zapewnić całkowicie odmienne doświadczenie gameplayowe. Opowie ona znaną nam już historię w bardziej współczesny sposób – to wszystko przy zapewnieniach twórców o zachowaniu ducha produkcji sprzed 17 lat. Wśród wielu poprawek i ulepszeń ma znajdować się między innymi nowa oprawa audiowizualna tworzona na autorskim silniku Capcomu – RE Engine.

Poziom szczegółów w znanych nam lokacjach zapiera dech w piersiach, a ogólny odbiór trailera wraz z dorobkiem dewelopera związanym z odświeżaniem swoich klasyków zdaje się sugerować, że czeka nas naprawdę udany powrót.

Na Remake Resident Evil 4 przyjdzie nam czekać do 24 marca 2023 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.