fbpx

Fortnite w 2. sezonie 4. rozdziału otrzymuje walki kataną, bronie, lokacje, skiny i więcej

12 marca 2023,
20:15
Arek Grabowski
Postać w stroju królika obok nowego motocykla w Fortnite

W Fortnite niedawno rozpoczął się 2. sezon 4. rozdziału pod tytułem Mega. Pojawiło się ogrom nowości, które przedstawimy poniżej. Sezon jest inspirowany neofuturystycznym Tokyo. Widać sporo neonów, drapaczy chmur i olśniewającą oprawę audiowizualną. Pod względem wizualnym, ten sezon jest najlepszym w historii Fortnite.

Wprowadzone zostały nowe bronie, rozszerzenia, przedmioty kosmetyczne, lokacje, pojazdy i wiele więcej ciekawych elementów. Poniżej przedstawiamy listę nowości w 2. sezonie 4. rozdziału Fortnite, na które warto zwrócić uwagę.

Jakie nowości wprowadzono w 2. sezonie 4. rozdziału Fortnite? Katany, biom Mega i nowy boss

Według spekulacji w grze miał pojawić się tryb pierwszoosobowy, jednak na ten moment go nie zobaczyliśmy. Mimo wszystko twórcy zadbali o ogrom nowości, które przyciągną nowych i stałych graczy. Wprowadzono między innymi przedmioty kosmetyczne, w tym skiny w kolaboracji z Attack on Titan. Na ten moment jeszcze nie można kupić głównych bohaterów Resident Evil 4, jednak współpraca została potwierdzona, więc niebawem je zobaczymy.

Przedmioty kosmetyczne są jednak wyłącznie poboczną kwestią. Jakie nowości oferuje 2. sezon 4. rozdziału Fortnite?

Nowe i powracające bronie

Twórcy wprowadzili 4 nowe bronie w 2. sezonie 4. rozdziału Fortnite. Należą do nich:

 • Ostrze Kinetyczne – broń do walki wręcz. Jest to swego rodzaju katana, która umożliwia ataki z dashem oraz odrzut. Idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o walkę w zwarciu.
 • Tłumiony karabin szturmowy Havoc – karabin z tłumikiem, który jest automatyczny i wyciszony. Po pokonaniu bossa można zdobyć mityczną wersję tej broni.
 • Havoc Pump Shotgun – strzelba pompka idealna do agresywnej rozgrywki. Można zdobyć wersję mityczną tej broni w skarbcach.
 • Podkręcony Karabin Pulsacyjny – bardzo silna broń mityczna, którą można zdobyć tylko w szczególnych sytuacjach.
Kinetic Blade z 2. sezonu 4. rozdziału Fortnite
Źródło: Epic Games

Oprócz kilku nowych broni twórcy przywracają szereg elementów wyposażenia, które zostały usunięte. Lista nie jest zbyt długa:

 • Cobra DMR;
 • Ciężki karabin snajperski;
 • Snajperka Dragon’s Breath;
 • Strzelba bojowa;
 • Bronie sklepione.

Sezon Mega mocno zmienia rozgrywkę w Fortnite. Twórcy chcieli, by gracze częściej wykorzystywali broń do walki w zwarciu.

Zmiany i nowości na mapie

W południowo-wschodnim rejonie mapy pojawił się zupełnie nowy Mega Biom. Twórcy wprowadzili do Fortnite 4 nowe punkty zainteresowania, które można znaleźć niedaleko Frenzy Fields:

 • Mega City – rozległe miasto stworzone na wzór Cyberpunka lub neofuturystycznego Tokyo. Widać tu pewną inspirację Tilted Towers.
 • Steamy Springs – lokacja z drzewami kwitnącej wiśni. Widać tutaj typowo japoński krajobraz, gdzie znajdują się również gejzery, które pomagają podczas przemierzania mapy.
 • Kenjutsu Crossing – obszar ze świątyniami i dekoracjami w motywie japońskim.
 • Knotty Nets – wioska rybacka na wschodzie mapy.
Loot Lake na latającej wyspie w Fortnite
Latająca wyspa w Fortnite

Wśród nowości warto także wymienić Loot Lake, które będzie znajdować się na latającej wyspie. Ta lokacja ma być zawsze w losowym miejscu mapy. Na latającą wyspę można dotrzeć za pośrednictwem tyrolek.

Nowe sposoby przemieszczania się po mapie

Epic Games wprowadziło w kolejnym sezonie nowe sposoby przemieszczania się po mapie. Najistotniejsze są oczywiście dwa pojazdy, które zostały dodane:

 • Rogue Bike – dwumiejscowy motocykl z bardzo dużym przyspieszeniem, szybkimi zwrotami i opcjonalnym wspomaganiem. Wyróżnia go futurystyczny design.
 • Nitro Drifter – samochód czteromiejscowy, który nawiązuje do japońskich aut do driftu.
Nowe sposoby poruszania się w Fortnite na grafice reklamującej 2 sezon 4. rozdziału
Źródło: Epic Games

Oprócz powyższych pojazdów w grze pojawiły się szyny, po których można grindować jak na deskorolce. To nowy sposób poruszania wykorzystywany przede wszystkim w Mega City.

Nowe rozszerzenia

Twórcy wprowadzają do Fortnite aż 7 nowych rozszerzeń, które sprawią, że rozgrywka będzie łatwiejsza lub po prostu przyjemniejsza:

 • Dumpster Diving – przedmioty pojawią się w pobliżu, gdy opuścisz kryjówkę. Może wystąpić raz na jedną lokację;
 • Treasure Hunter – skrzynie są zaznaczane przy pierwszym wejściu do punktu zainteresowania;
 • Slap Surplus – znajdujesz Slap Juice w każdej skrzyni, którą otworzysz;
 • Munitions Slide – zdobywasz średnią amunicję podczas ślizgania się;
 • Medium Ammo Amp – twoje bronie używające średniej amunicji będą miały zwiększony rozmiar magazynka;
 • Shotgun Recycle – bronie używające amunicji Shotgun mają szansę nie zużywać amunicji;
 • Dignified Finish – eliminacje odświeżają cooldown dla Dash Attacku Kinetic Blade’a.

Rozgrywka będzie bardziej urozmaicona, dzięki wprowadzanym nowościom. Warto wiedzieć, że w grze pozostają już wcześniej dodane rozszerzenia. Teraz będzie ich po prostu więcej w puli.

Nowy boss do pokonania i krypty

W 2. sezonie 4. rozdziału Fortnite został również wprowadzony nowy boss. Można go znaleźć w jednym z dwóch miejsc, czyli Mega City lub Brutal Bastion. Nowy boss nosi nazwę Highcard i jego pokonanie nie jest wbrew pozorom zbyt trudne. Należy tylko pamiętać o pełnej osłonie oraz stosunkowo dobrym arsenale.

Z nowego bossa jest szansa na wypadnięcie Havoc Supressed Assault Rifle, czyli mitycznej broni. Dodatkowym dropem pozostaje karta wstępu do krypty. Dzięki niej można otworzyć lokację, w której znajdziemy najlepsze przedmioty.

Drop z Highcard w Fortnite
Drop z bossa Highcard w Fortnite

Krypty zostały również wprowadzone przy okazji 2. sezonu 4. rozdziału Fortnite. Znajdują się one w 4 lokalizacjach na mapie:

 • Mega City;
 • Shattered Slabs;
 • Brutal Bastion;
 • Loot Lake.

Otwarcie wymaga karty dostępu, a ta wypada tylko i wyłącznie z bossa Highcard, który pojawia się losowo w jednej lokacji. Wejście do krypty jest trudne, jednak najlepszy loot w grze to rekompensuje.

Nowe wyzwania i przepustka bojowa w Fortnite. Co wprowadzono w 2. sezonie 4. rozdziału?

Gra otrzymała również zestaw nowych wyzwań na start sezonu Mega. Oprócz tego twórcy przygotowali kolejną przepustkę bojową, gdzie można zdobyć ponad 100 przedmiotów kosmetycznych. Wśród nich znajdują się skiny postaci, plecaki, zbieraki, muzyka, grafitti, emotki, v-dolce i wiele więcej. Całość można zobaczyć na oficjalnej stronie Epic Games.

Fortnite oferuje również wyzwania sezonowe, tygodniowe, dzienne oraz te, które są dostępne tylko przy starcie wydarzenia. Każda z misji pozwala zdobywać doświadczenie lub przedmioty kosmetyczne. Wyzwania przepustki bojowej wymagają jej wykupienia, ponieważ darmowych nagród jest tylko kilka.